У стінах Музею сучасного українського мистецтва Корсаків стартував масштабний проєкт громадської організації «Пятерня» під назвою «АРТпостріл». Ця ініціатива спрямована на підтримку ветеранів, ветеранок, дітей і родин, які постраждали від наслідків війни. Проєкт «АРТпостріл» демонструє, що мистецтво може стати найсильнішим інструментом для зцілення, адаптації та нового життя після втрат. За понад 10 років діяльності очільниця проєкту, художниця Тетяна Мялковська, разом із командою ГО «Пятерня» створила численні програми арттерапії для ветеранів і їхніх родин.
Читайте також: Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою потребує будівництва гуртожитку
Використовуючи найкращі світові методики, команда допомагає захисникам знайти нові сенси, відновити психологічну рівновагу та повернутися до мирного життя. На виставці «АРТпостріл» представлено понад 5000 робіт ветеранів, дітей і родин, які постраждали від війни. Це лише частина десятків тисяч мистецьких творів, створених за час діяльності організації.
«Мета цієї виставки — не просто показати мистецтво, а відкрити душі тих, хто пережив втрати, війну та біль. Це про зранені, але незламні серця», — зазначила кураторка проєкту Тетяна Мялковська. Багато з представлених робіт належать тим, хто вже пішов із життя, залишивши після себе свідчення мужності, сили духу та любові до України. Відкриття виставки у Луцьку об’єднало ветеранів, представників влади, митців, громадськість і всіх небайдужих. Зокрема, захід відвідала народний депутат Ірина Констанкевич.
«Ця історія проєкту є прикладом того, наскільки важливо підтримувати ветеранів та ветеранок, допомагати їм у відновленні й вірити у краще майбутнє, навіть після пережитого болю війни», – зазначила парламентарка.
Також на своїй сторінці у Facebook депутатка поділилася дописом про цю унікальну подію, у якому закликала підтримати збір коштів на РЕБ для побратимів ветерана Михайла Собуцького, який був учасником заходу. «Товариство, підтримаймо! Посилання на банку доступне», – зазначено у її дописі. Діяльність ГО «Пятерня» виходить далеко за межі традиційних артпроєктів. Це постійні поїздки до госпіталів, робота з пораненими, зустрічі з родинами захисників, які потребують підтримки, допомога дітям, що втратили батьків, і робота з тими, хто змушений був залишити свої домівки через війну. Директорка Музею Корсаків Леся Корсак підкреслила унікальність проєкту: «Це більше, ніж виставка. Це історії, які змінюють життя. Кожен експонат — це крик душі, емоції, які неможливо передати словами».
Проєкт «АРТпостріл» триватиме місяць, але його вплив виходить далеко за межі виставки. Тетяна Мялковська та її команда показали, як можна змінювати життя за допомогою мистецтва. Їхня робота заслуговує на підтримку та наслідування. Відвідайте виставку, підтримайте проєкт і покажіть, що Україна — це про небайдужість і єдність.
Читайте також наші новини у Facebook