У 14 окремій механізованій бригаді з новобранцями і військовослужбовцями, які повертаються з завдання, працює спеціально створена група контролю бойового стресу.
Читайте також: Волинь втратила ще одного свого сина
Про роботу психологів групи 10 січня розповіли у пресцентрі бригади.
Головне завдання групи контролю бойового стресу — допомогти військовим, які повертаються безпосередньо з лінії зіткнення, прийти до тями та стабілізувати емоції.
“Спочатку оцінюємо емоційний стан, допомагаємо заспокоїтися і пояснюємо, що їхні реакції на пережите є природними, — говорить психологиня Юлія. — Найчастіше військові стикаються з тривожністю, навчаємо усіх техніці дихання і вправам на уявлення, щоб боєць міг перенести себе уявою в спокійне і захищене місце”.
Зі слів психолога Віталія, новобранцям у бригаді найчастіше проводять групові заняття, показують навчальний матеріал і розповідають, як ставитися і реагувати на ті, чи інші ситуації на передовій: ступор, паніка чи депресія.
“Головне правило у нас — забезпечити безпеку, а потім вже надавати психологічну допомогу”, — додав Віталій.
Бойовий Шлях 14 ОМБр під час повномасштабної війни
З 24 лютого 2022 року бійці волинської бригади захищали Україну в район кордону з Білоруссю, звідки наступали російські війська. Перші бойові зіткнення відбулися на Київщині та Житомирщині.
Відтоді військовослужбовці 14 бригади брали участь у боях на Миколаївщині, Харківщині, Донбасі та у Запорізькій області. Станом на листопад 2024 року бригада виконує бойові завдання на Куп’янському напрямку.
Читайте також наші новини у Facebook