Волинь Новини

На Волині через ліки від глистів діти захворіли на токсичний гепатит

У 2024 році у педіатричному відділенні Волинської обласної дитячої лікарні пролікували 10 пацієнтів із токсичним гепатитом. Серед них були діти, які захворіли в результаті прийому ліків від глистів, – пише ІА Конкурент.

Читайте також: У Луцьку авто збило 39-річну жінку: деталі

Про це повідомляє Волинське обласне медоб’єднання захисту материнства і дитинства.

Торік у Волинській обласній дитячій лікарні пролікували найбільше за останні роки хворих на токсичний гепатит: у 2024 – 10, у 2023 – 7, у 2022 – 8. Частина дітей захворіли внаслідок прийому протигельмінтних препаратів, тобто ліків від глистів.

Токсичний гепатит – це захворювання печінки, спричинене дією хімічних речовин на її клітини. Наприклад, прийомом певних ліків, контактом з побутовою хімією, засобами для обробки рослин тощо.

Лікарка-гастроентрологиня дитяча Тетяна Перчук розповідає, що в її практиці були випадки, коли діти отримували токсичне ураження печінки, наприклад, після миття ванни хімічним засобом у закритому приміщенні або після прогулянки біля поля, яке обробили засобами від шкідників. Інколи токсичний гепатит може виникнути внаслідок поліпрагмазії – надмірного прийому ліків навіть при ГРВІ чи застуді.

«Одна з функцій печінки – детоксикація організму, тобто виведення з організму небезпечних речовин. Її забезпечує система цитохромів. У всіх ця система різна і не завжди може впоратися із навантаженням, – наголошує Тетяна Перчук. – Деякі діти отримували ураження печінки навіть після прийому першої таблетки протигельмінтного препарату».

Лікарі-гастроентерологи наголошують: профілактика зараження гельмінтами НЕ передбачає прийому протигельмінтних препаратів. Така терапія застосовується ЛИШЕ у ситуаціях, коли зараження гельмінтами підтверджено. Натомість важливою є первинна профілактика — ретельне миття рук (наприклад, після туалету, перед споживанням їжі, після ігор у пісочниці), миття фруктів та овочів перед вживанням.

Прояви токсичного гепатиту можуть бути різними. Насамперед це:

  • жовтяниця (пожовтіння шкіри), однак цей симптом виникає не завжди;
  • підвищення температури тіла;
  • кволість;,
  • втрата апетиту;
  • нудота.

«Ураження печінки може проявитися не одразу, а й навіть через декілька місяців після контакту з токсичними речовинами», – наголошує Тетяна Перчук.

Здебільшого токсичний гепатит виліковний. Однак надалі діти потребують тривалого лікарського контролю, а подекуди ураження печінки токсинами може спричинити важкі наслідки для здоров’я.

Читайте також наші новини у Facebook