Напередодні фатальних подій депутат Любешівської селищної ради Ігор Корецький почав скаржитися на болі в животі: його турбувала жовчнокам’яна хвороба. То ж він з дружиною Аліною вирішили звернутись до місцевої лікарні.
Читайте також: ДТП у Луцьку: рятувальники витягли постраждалого з розбитого авто
21 лютого 2024 року записались на операцію з видалення жовчного міхура, йдеться в сюжеті телеканалу «КонкурентTV».
Аліна Корецька, яка також працює в цій лікарні, говорить, що подібні операції в них проводять часто. Ніщо не віщувало біди. Одначе згодом, як пригадує Аліна, помітила біля операційної дивну біганину.
«О 10 годині розпочалась операція. В кінці розпочалась якась незрозуміла метушня. Приїхав один лікар, тоді інший забіг лікар, після чого мені уже вийшли сказали, що не вдалося заінтубувати, не хвилюйтеся, до вечора Ігор опритомніє», – розповідає дружина депутата.
Але, в результаті, для чоловіка все завершилось фатально. Він впав у кому і через тиждень помер в обласній лікарні, куди його перевезли наступного дня, так і не прийшовши до тями. Йому було 33 роки.
Причиною смерті, каже Аліна Корецька, став набряк головного мозку. Про події, які схоже що відбувались в операційній вона взагалі дізналась випадково – запевняє жінка.
«Під час індукції в наркоз лікарем-анестезіологом, Ланевичем Олександром Васильовичем чоловік був заінтубований не в трахею, як це б мало бути, а заінтубований в шлунок. При виключених моніторах, він не переконався чи Ігор дихає, він не переконався що артеріальний тиск в нормі, він не переконався, що роздуваються саме легені, він не переконався, що трубка стоїть в правильному місці, він не переконався, не подивився, чи насичена кров киснем, що добре показують монітори. Дуже тяжко повірити в те, що у 21 столітті при проведенні, як нам здавалось, звичайної планової операції, настільки людина може знехтувати .. моя думка така, що через недбалість, зловіщу самовпевненість, халатність лікаря-анестезіолога Ланевича, призвело до смерті мого чоловіка», – розповідає жінка.
Почути версію тих подій від лікаря дізнатися не вийшло. Оскільки ані на дзвінки, ані на повідомлення чоловік на час підготовки матеріалу до ефіру так і не відповів. За словами керівництва лікарні, вони проводили власне внутрішнє розслідування цього інцидент. Після цього лікар-анестезіолог звільнився.
«Після цього інциденту ми провели засідання комісії з питань якості надання медичної допомоги. Відібрали пояснення лікарів, заслухали пояснення лікаря, який проводив анестезію. Після цього лікар виявив бажання написати заяву на звільнення за власним бажанням», – розповідає керівник КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» Сергій Герець.
То ж, каже керівник закладу, через звільнення до дисциплінарної відповідальності лікаря не притягували. Опісля цього, каже очільник закладу, за цим фактом відбулось засідання клініко-експертної комісії. Щоправда, про його результати районній лікарні не повідомили, а передали їх слідчим органам.
Як нам повідомили в головному управлінні нацполіції у Волинській області, за цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною другою статті 140 кримінального кодексу України. Йдеться про невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.
Відтак розслідування триває вже 9 місяців. І, зі слів рідних, яким здається, що слідство затягується наче зумисне, за цей час досі нікому не оголошено підозри. Тим часом рідні шукають справедливості, бо ж хочуть, аби смерть людини не залишилась непокараною.
Читайте також наші новини у Facebook