Уже другий раз жителя села Світязь зупинили за кермом з ознаками алкогольного сп’яніння. Після того, як чоловіка на рік позбавили права керувати транспортом, той не втримався і сів за мінітрактор. Запевняє, що був тверезий. У Шацьку суд йому не повірив, а от що вирішили в апеляції, – пише ІА Волинські новини
Читайте також: Під Луцьком на новий рік знайшли побитим 15-річного хлопця
Того дня був недільний ранок. Петро каже, що алкоголю не вживав, а за кермо сів, бо, мовляв, була нагальна потреба, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Не знаю. Вони дивляться на мене. Мене там трусить, я червоний, то зразу кажуть, що я п’яний. А я є такий. Хіба я це заберу? Керував, бо треба було мені заїхати. Там не так далеко. Хто мені поїде? Ні, в той день не вживав алкоголю. Це був ранок. Коли там його було вживати?» – говорить обвинувачений Петро.
До слова, чоловік – учасник бойових дій.
Правоохоронці кажуть, що проходити освідування на місці зупинки він відмовився.
«О 10:55 у селі Світязь по вулиці Жовтнева повторно протягом року керував транспортним засобом, а саме – мінітрактором, з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки та огляд на стан сп’яніння в медичному закладі відмовився, що було зафіксовано на нагрудну бодікамеру поліцейського. Не погодившись із постановою в суді першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій вважає оскарженя рішення незаконним, неоґрунтованим», – зачитує з матеріалів справи суддя Волинського апеляційного суду Василь Подолюк.
Місцевий суд присудив Петрові 34 000 гривень штрафу, а ще на три роки позбавив його права керувати транспортними засобами.
Чоловік запевняє, що не відмовлявся від проходження огляду на стан сп’яніння. Ба більше, мовляв, у медзакладі неодноразово просив правоохоронців надати можливість скористатися правовою допомогою і дати час на пошук такого фахівця у вихідний день.
«Тому для пошуку такого фахівця для мого клієнта мав би бути деякий час. Із запису видно, що працівники поліції, хоч і заявляли на камеру про те, що «ми не заперечуємо проти такого права», проте реальної можливості особі скористуватися законним правом, передбаченим і Кодексом України про адміністративні правопорушення, і Конституцію України, не надали. Натомість всіляко тиснули з метою того, щоб особа пройшла відповідне освідування», – коментує адвокат Олександр Мартинюк.
Поліцейський, а згодом і суддя вирішили, що чоловік, імовірно, хотів затягнути час. Як вказано в постанові, відеофіксація поліцейського з місця події була безперервною.
«Відеозапис підтверджує, що поліцейський не заперечував щодо участі адвоката при проведенні огляду, надав особі час для телефонних дзвінків. Проте чоловік тривалий час не бажав проходити огляд, однак явку свого захисника не забезпечив, що, на думку суду, поліцейським правильно розцінено як затягування часу з метою уникнення подальшої відповідальності шляхом витверезення», – йдеться в матеріалах справи.
Представник волинянина зауважує, що водієві не було вручено письмове направлення на проходження огляду на стан сп’яніння в медзакладі, а от щодо причини самої зупинки мінітрактора, мовляв, керманич не увімкнув покажчик повору, наголошує: «Проте працівниками поліції не склатався протокол про адміністративне правопорушення, а саме про не подання відповідного показчика повороту. А було складено лише два протоколи: про керування в стані алкогольно спʼяніння та про керування без відповідних документів».
Після дослідження цієї справи вже апеляційний суд вирішив, що чоловік таки винен. Постанову суду першої інстанції залишають без змін. За кермо Петро тепер не має права сісти протягом трьох роки, до того ж він має сплатити чималий штраф.