Волинь Новини

На які виклики не приїде «швидка»: перелік

Волинські медики «швидкої» розповіли, на які виклики вони не приїжджають, – пише ІА Конкурент.

Читайте також: У Рожищі буде вулиця імені Героя України Павла Чайки

Про це повідомив Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на своїй сторінці у фейсбуці.

«Є випадки, коли люди потребують медичної допомоги, однак їхній стан не підпадає під критерії надання екстреної медичної допомоги. Але часто трапляється, коли пацієнт, замість того, щоб звернутися до свого сімейного лікаря, набирає номер «103». Якщо ж людині відмовляють у приїзді бригади ЕМД, вона обурюється. Про те, чим керуються диспетчери, ухвалюючи рішення щодо кожного конкретного виклику», – розповідає завідувач відділу оперативно-диспетчерської служби Станіслав Лінік.

На які виклики не приїде «швидка»: перелік

 

З його слів існують такі категорії викликів: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

«Якщо виклик критичний, то бригада має доїхати не більш як за 10 хвилин. Якщо екстрений, то час доїзду становить до 20 хвилин. Однак при цьому враховуються обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги: ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо. До категорії непрофільних належать звернення стосовно постраждалих/хворих, стан яких не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах, передбачених кваліфікаційними вимогами працівників бригад екстреної медичної допомоги», – зазначає Станіслав.

У дописі повідомляють, що диспетчер з прийому викликів при роботі із зверненнями громадян проводить первинне опитування для визначення основної скарги, здійснює збір інформації для визначення тяжкості стану хворого/постраждалого та уточнення головної скарги. На основі зібраної інформації приймається рішення щодо відправки бригади ЕМД в залежності від режиму реагування. Важливо першочергово з’ясувати: чи наявне у пацієнта дихання і чи він у стані свідомості.

«Тобто, якщо є стан непритомності, судоми, розлади дихання, раптовий біль за грудиною, раптовий головний біль, який супроводжується запамореченням та нудотою, раптове порушення зору, мовлення, гострий біль у черевній порожнині чи поперековому відділі, значна зовнішня кровотеча чи ознаки внутрішньої кровотечі, передчасні пологи, анафілактична реакція, травми, які загрожують життю, нещасні випадки і надзвичайні ситуації будь-якого характеру, асфіксії всіх видів, гострі психічні розлади, тепловий удар чи переохолодження, які загрожують життю, диспетчер ухвалює рішення, який протокол надання екстреної медичної допомоги задіювати», – пишуть на сторінці «екстренки».

На які виклики не приїде «швидка»: перелік

 

Станіслав Лінік додатково акентував увагу на тих випадках, коли стан хворих не підпадає під критерії надання екстреної медичної допомоги.

«Є випадки, коли люди потребують надання медичної допомоги, однак їх стан не підлягає під критерії надання екстреної медичної допомоги. Це робота сімейного лікаря та абмулаторії сімейної медицини. Наприклад, пацієнт, який має кашель і температуру, свідомо тривалий час не звертається за медичною допомогою до сімейного лікаря. А коли хвороба дає ускладнення, телефонують на лінію “103”. Однак, це не наш випадок. Екстрена медична допомога виїжджає на екстрені та критичні звернення, коли стан людини несе загрозу її життю чи здоров’ю. А не тоді, коли болить зуб чи просять перевезти до лікарні.

На жаль, багато пацієнтів рідко звертаються до сімейної медицини. А буває й таке, що сімейний лікар дає рекомендацію: телефонуйте на лінію “103”. Також бригади ЕМД не возять пацієнтів у хоспіси, геріатричні та реабілітаційні центри, не надають послуг паліативної допомоги. Транспортування пацієнтів відбувається винятково по ургентних показах. Бригада не виїжджає до пацієнтів для виконання планових призначень лікаря з надання первинної медичної допомоги, а також для виконання ін’єкцій, інфузійної терапії, перев’язок, планової заміни катетерів, зондів, інших планових призначень та маніпуляцій. Також не наш випадок – пацієнти, які перебувають під наглядом лікаря з надання первинної медичної допомоги з приводу загострення хронічних захворювань і стан яких не вимагає надання екстреної медичної допомоги. Знання нормативно-правової бази, за якою працює екстрена медична допомога, дозволить уникнути непорозумінь і надавати допомогу тим, хто потребує її першочергово».

Читайте також наші новини у Facebook