У селі Топільне Луцького району відбулися збори селян, де місцеві жителі виступили проти зведення нової птахоферми на 200 тисяч голів курей поблизу їхнього населеного пункту.
Читайте також: У бою з окупантами загинув воїн з Волині Валерій Гриневич
Позицію місцевого населення врахували під час голосування на сесії Рожищенської міської ради, яка відбулася 20 грудня, розповів Суспільному староста Топільненського старостинського округу Дмитро Кисіль. З його слів, більшістю голосів дозвіл на розробку документів для будівництва птахоферми не погодили.
Що розповів про зведення птахоферми у Топільному інвестор і чому селяни виступили проти
19 грудня представники інвестора групи компаній торгової марки “ВІЛІЯ” на вимогу місцевих жителів приїхали до місцевого будинку культури, щоб обговорити перспективи та небезпеки нової будови.
Як розповіла Суспільному співініціаторка зборів, місцева жителька Зоя Франчук, жителі села побачили на сайті Рожищенської міської ради, що біля села планують будувати птахоферму. У зв’язку з цим люди вирішили запросили представників місцевого самоврядування та інвесторів на обговорення, зокрема для висловлення своєї позиції.
“Зібралися всією громадою, щоб виступити проти того, щоб ТОВ “Волинь Нова” готувало проектну документацію на будівництво птахофабрики на території села”, — сказала жінка.
Староста Топільненського старостинського округу Дмитро Кисіль зазначив, що підприємство, котре планує створювати ферму з вирощування птиці, для місцевих жителів відоме, адже веде свою господарську діяльність на землях у Топільному.
Попри те, що з економічного погляду намір зведення птахоферми можна вважати позитивним, розповів староста, є багато незадоволених людей, які передбачають негативний вплив на навколишнє середовище, на здоров’я людей, а також ймовірно приноситиме дискомфорт людям.
“Підприємство планує відповідно до заявлених документів розвивати птахобізнес за межами населеного пункту, але в безпосередній близькості до будинків: до найближчого складає лише 70 метрів. Моя позиція як старости — підтримати думку людей”, — сказав посадовець.
Зареєструвалася на зборах 91 людина, зазначив староста Топільненського старостинського округу Дмитро Кисіль. Спочатку селяни висловили невдоволення щодо обробітку паїв, які орендують у них представники інвестора.
Пенсіонерка Тетяна Музичук розповіла, що люди в селі постійно страждають під час обробітку земель, тож виступила проти будівництва птахофабрики у Топільному.
“Я цього літа отримала хімічний опік відкритих частин тіла: голова, руки та ноги. В мене на ногах була така шкіра як в гуски. Чотири рази злазила шкіра. Я дві пенсії своїх витратила і два місяці не могла вичухатися. То оказується, що травили з вечора, де я живу, два кілометри від нас”, — сказала жінка.
Представник інвестора Олександр Попов розповів: планують будувати ферму для курей на більш як 200 тисяч голів, що дозволить влаштували 15 нових робочих місць.
“Бачимо, що накипіло й ви одразу про проблеми. Є проблеми, давайте будемо їх вирішувати. Що таке сучасний курник? Гарна площадка з мікрокліматом, вентиляцією. Привезли курчат, погодували — забрали курей. Звідтіля вибрали органіку — завезли на біогазову установку”, — додав працівник підприємства.
У підсумку слухань більшість людей проголосували проти дозволу на розробку документів для будівництва. Троє людей віддали голос “за”, сказала головуюча зборів Зоя Франчук.
Голова Рожищенської територіальної громади Вячеслав Поліщук зазначив, що є наразі певна недовіра між орендарем, інвестором та громадою, і думку населення потрібно враховувати.
“Результати голосування — проти. Я це оголошу на сесії. Станом на сьогодні ми говоримо про ініціативу, яку зарубали. Я рахую, що це біда і проблема. Але інша сторона медалі — треба буде інвестору попрацювати з населенням, провести роз’яснювальну роботу. Громада висловила свою думку”, — додав голова ТГ.
Розповісти деталі будівництва птахоферми в селі Топільне представники інвестора Суспільному відмовилися.
Читайте також наші новини у Facebook