Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт № 12178 про ліквідацію Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) з 2025 року.
Читайте також:У громаді на Волині проводять опитування про ставлення до вакцинації
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За відповідну ініціативу проголосувало 259 депутатів.
Зазначається, що замість МСЕК з 1 січня будуть створюватися експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях (сучасна система оцінювання функціонування особи).
1 листопада уряд схвалив законопроєкт Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи, який дасть змогу ліквідувати систему МСЕК.
22 жовтня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні запровадять цифрову та європейську модель надання інвалідності.
Корупційні скандали та ліквідація МСЕК — що відомо
Скандал з МСЕК розпочався після викриття керівниці комісії на Хмельниччині – Тетяни Крупи, у якої правоохоронці знайшли готівкою майже $6 мільйонів у різних валютах і низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та неправдивими діагнозами.
За даними ЗМІ, незаконно отримати інвалідність могли сотні прокурорів, податківців та посадовців інших держорганів.
Після засідання РНБО щодо МСЕК президент видав указ про протидію корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам. МСЕК буде ліквідовано з 31 грудня 2024 року.
Колишній генпрокурор Андрій Костін на тлі скандалу заявив, що подає у відставку. За його словами, перші шість керівників прокуратур, які отримували підвищені пенсії, вже написали заяви на звільнення.
Того ж дня президент Володимир Зеленський повідомив, що відбудеться повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які “організували” собі
Читайте також наші новини у Facebook