16 грудня 2024 р. кількасотень Лесиних людей зібралося на конференцію трудового колективу нашого ЗВО. Локацією заходу став факультет історії, політології та національної безпеки.
Читайте також: На концерті в Луцьку військовий освідчився коханій. (Відео)
Розпочалося дійство з доповіді Анатолія Цьося про діяльність Волинського національного університету імені Лесі Українки у 2024 році. На початку ректор отримує, що завдяки закладу ЗСУ можна функціонувати в безпечних умовах і працювати в очному режимі.
У своїй доповіді Анатолій Васильович акцентував увагу на важливості волонтерських ініціатив і подякував колективу за небайдужість. таким чином, кошти для захисників і захисників збирали під час благодійних ярмаркових марафонів та завдяки перерахуванню одноденної заробітної плати працівників ЗВО. Зрештою, завдяки цим коштам придбати все потрібне і передати військовим. Ректор підякував міжнародним партнерам, які також надали допомогу для ЗСУ.
Анатолій Цьось під час свого виступу виокремив студентів, випускників, працівників і викладачів Університету, які захищають Україну від ворога. На жаль, частина загинула. Присутні вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання, а ректор зачитав імена Героїв.
За словами ректора, 123 Лесіні людини здобувають освіту й водночас службу у ЗСУ або є ветеранами війни. «Дуже торгівля для підтримки ветеранів є створення ветеранського простору. Вже обрали місце на першому факультеті історії, політології та національної безпеки. Простір складається з двох частин: одна – для проведення розмов, зустрічей і надання психологічної підтримки, інша – під центр фізичної реабілітації й адаптивного спорту. Думаю, що до Нового року проект реконструкції буде готовий», – розповів Анатолій Васильович.
Ректор акцентував увагу на психологічній підтримці ветеранів і внутрішньо переміщених осіб. Ці послуги також надають викладачі та працівники закладу. додатково цього, в Університеті організовують зустрічі з ветеранами війни та чинними військовими.
«Наша основна місія – забезпечення якісної освіти для студентів», – акцентував Анатолій Васильович і Представляє, що за 2020 рік в Університеті навчалося 6511 студентів, а наразі кількість здобувачів освіти за денною формою нашого ЗВО – 10321. Університет займає 13 місць заявки на певні подані і. дев’яте – за величиною державного замовлення.
Під час звіту про роботу ВНУ імені Лесі Українки ректор повідомив про створення нових лабораторій та розвиток матеріально-технічної бази, збільшення кількості іноземних студентів та ліцензування нових освітніх програм, навчання з елементами дуальної освіти та розвиток медичного факультету. крім цього, Анатолій Васильович акцентував увагу на важливості наукових проєктів, підготовки дванадцятитомника творців Олени Пчілки, спеціалізованих вчених робіт із докторських дисертацій, наукових публікацій у журналі першого квартилю.
Ректор відзначив і важливість міжнародної діяльності ЗВО. також, ВНУ імені Лесі Українки – партнер Альянсу європейських університетів COLORS й активно організовує проекти Еразмус+ напряму Жана Моне, проекти NAWA тощо.
Також ректор розповів про господарську діяльність та ремонтні роботи у корпусах, термомодернізацію, встановлення протипожежних сигналізацій. Словом, Університет його продовжує підвищувати результати й в українських і міжнародних рейтингах.
«Дуже важливо робити все, аби заклад розвивався в усіх напрямках – освітньому, науковому, міжнародному тощо. Щиро дякую всім і продовжуємо разом працювати для розвитку Університету, Волині й України», – підсумував свою доповідь Анатолій Цьось.
До слова запросили народного депутата України, голову Наглядової ради Ірину Констанкевич. За її словами, діяльність ЗВО охоплює багато напрямків: «Університети – це не лише академічні спільноти, де є навчання та наука. Це той простір, де генерується здорове, прогресивне, мислите суспільство, яке буде працювати на наш край та Україну».
Очільниця Наглядової ради зазначила, що Університет повинен впливати на формування інтелектуального та суспільного реноме Волині та майбутнє нашого краю. За її словами, пріоритети, які були обрані ЗВО кілька років тому, вже реалізовані як успішні справи. також, Ірина Констанкевич виокремила розвиток медичного факультету, реалізацію літературних проєктів тощо.
«Найважливіше – це наші студенти і те, що ми можемо їм дати. Студентоцентризм, який ми колись проголошували, має і надалі бути нашим пріоритетом», – зауважила Ірина Мирославівна і піддякувала ректорові Анатолію Цьосю та всьому колективу за плідну діяльність.
До слова також запросили голову Волинської ОВА Івана Рудницького, який відзначив те, що з першого дня війни Університет активно ЗСУ реалізує волонтерські проекти, надає психологічну допомогу ветеранам. «Мене вразив рівень освіти, який надає ВНУ імені Лесі Українки і те, як ви взаємодієте з провідними закладами вищої освіти Європи та світу», – замість голови ОВА. Він побажав студентам бути успішними, сильними, впевненими в собі. «Ви опора нашого регіону та нашої держави в її житті, розвитку та процвітанні», – підсумував Іван Рудницький.
Голова Волинської обласної ради, заступник голови Наглядової ради Університету Григорій Недопад зауважив, що в закладі вищої освіти зроблено максимально. «За ці п’ять років непростого життя нашої держави ви зробили багато. Повірте мені як випускники цього Університету, мені є з чим порівняти», – сказав Григорій Вікторович. Він відзначив академічну мобільність здобувачів освіти, реалізацію проектів і допомогу Лесіним людям Збройним силами України.
За свою активну волонтерську діяльність представники Університету отримали подяки та сувеніри від 100 омбр. У залі також присутні члени Наглядової ради. На конференції трудового колективу також виступили: завідувач кафедри хімії та охорони навколишнього середовища Володимир Радій, заступник декана факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Валентина Вітюк, завідувач кафедри теорії та зарубіжної літератури Сергій Романов, аспірант факультету фізичної культури, спорту та здоров’я Ірина Климець. .
Читайте також наші новини у Facebook