Після поранення військовий продовжує отримувати грошове забезпечення та додаткову винагороду під час лікування.
Читайте також:У Харкові затримано 15-річних підлітків, які здійснили теракти на замовлення РФ
Про це засновниця ГО “Адвокати для військовослужбовців” Євгенія Рябека розповіла в інтерв’ю “Новинарні”.
“Умови: поранення сталося під час участі в бойових діях і є відповідна довідка про це – Додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Лікування триває мінімум один тиждень і максимум – чотири місяці. Але є нюанси. У деяких випадках законодавство передбачає триваліші терміни лікування. Їх продовжують за рішенням чи довідкою медичного закладу або ВЛК”, – пояснила вона.
Рябека стверджує, що за законом після спливання граничного терміну безперервного перебування на лікуванні (в тому числі й у відпустці) військовослужбовець підлягає огляду ВЛК для вирішення питання про придатність його до військової служби.
За її словами, під час цього медогляду вирішують, чи потребує він подальшого лікування, або ж встановлюють стан його придатності до служби. Якщо його визнають непридатним із виключенням з військового обліку, то його частина зобов’язана видати наказ про звільнення. Адвокатка додала: “Людина має бути долікована. Тому у важких випадках, коли є ампутації, лікування продовжують. Керівник закладу охорони здоров’я має направити пораненого на ВЛК, щоб там визначили таку потребу. Якщо людина потребує операцій або іншого лікування, то цей лікарняний продовжують”.
Нагадаємо, понад 70% поранених і травмованих військовослужбовців після лікування повертаються у стрій. Повідомив командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук. “За нашими даними, понад 70% поранених і травмованих повертається у стрій. Це середньостатистичні дані. Адже ви розумієте, що на різних напрямках фронту цифри можуть різнитись. Ми можемо говорити, що саме ці 70% військовослужбовців, по суті, є кістяком і основою військового контингенту”, – зазначив Казмірчук.
Він зауважив, що це вкрай важливо, адже військовослужбовці, які вже служили, після отриманого поранення і повернення у стрій свій досвід можуть передати побратимам.
Читайте також наші новини у Facebook