З понеділка, 16 грудня, в Україні вводяться нові графіки стабілізаційних відключень, які будуть однаковими для всіх регіонів. Вони почнуть діяти з 16 грудня, 01:00 і, як обіцяють енергетики, мають допомогти гнучкіше розподіляти електроенергію, щоб більше людей залишалося зі світлом.
Читайте також: У Луцьку готують міжнародну конференцію про роль Церкви у післявоєнній Україні
Про це у неділю, 15 грудня, нагадали у ДТЕК.
Що змінюється
- Черги тепер поділені на підчерги (наприклад, 1.1 і 1.2), щоб уникнути перевантажень.
- Графіки розбиті на 30-хвилинні інтервали.
- Мінімум 3,5 години зі світлом між можливими відключеннями (якщо немає аварій).
Раніше підхід до формування графіків у різних областях значно відрізнявся, нагдали у ДТЕК.
Зазначається, що новий підхід – це можливість для Укренерго краще керувати енергосистемою та забезпечувати світло для більшої кількості людей.
Графіки на добу будуть оновлюватися щовечора. Прогнозний графік на тиждень дозволить наперед планувати справи, показуючи години, коли світло точно є і коли може бути відключеним, зазначили в ДТЕК.
Як пояснив гендиректор електропостачальника YASNO Сергій Коваленко, в новому підході основним часовим проміжком, яким користуватимуться ОСР, буде 30 хв. І це зафіксовано на папері. Бо саме стільки часу тепер відводиться на те, щоб будинок увімкнули після знеструмлення.
За словами Коваленка, сукупно такий підхід дає 56 годин зі світлом протягом тижня для кожної черги, на відміну від 38 годин, як було в попередніх версіях графіків.
Групи остаточно стають чергами, з’являються підчерги. Підчерга – це черга, поділена навпіл.
“Тобто було шість черг. Тепер буде дванадцять підчерг. Для чого? Для того, щоб коли Укренерго дає обмеження, для якого можна було б вимкнути лише половину користувачів у черзі, це робити, а не вирубати всю чергу. Тобто тепер підхід стає більш гнучким і в питанні кількості відключених споживачів”, — пояснив Коваленко.
Під новими графіками “закомітилися” (або у процесі) всі ОСР. Це означає, що підхід до формування графіків буде однаковим по всій країні, і це тепер теж зафіксовано на папері.
“Якщо зовсім коротко, то було шість груп відключень, стало дванадцять. Були годинни інтервали, стали півгодинні”, — резюмував гендиректор YASNO.