Синодальна комісія на чолі з митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм відвідала кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку.
Читайте також:На Волині оголошена жалоба
Під час зустрічі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, деканом протоієреєм Миколою Нецькаром і старостою собору протоієреєм Володимиром Подольцем, яка відбулася 10 грудня, комісія ретельно вивчила стан справ із розписами храму. Про це повідомили на сторінці Волинської Єпархії ПЦУ, передає Район. Луцьк.
«З метою вивчення обставин появи серед нових розписів Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька, Волинська область, зображень нині живих світських осіб, що викликало спокусу в суспільстві та широкий негативний резонанс, а також для надання пропозицій Священному Синоду з цього приводу», – так пояснили необхідність створення комісії.
Тож комісія вивчила стан справ із розписами місцевих бізнесменів. Як зазначили у пресслужбі Волинської єпархії ПЦУ, члени комісії констатували, що зараз на стінах собору їх немає. З цього приводу відбулася дискусія.
Нагадаємо, у кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку – головній церкві Волинської єпархії ПЦУ, – зобразили 12 місцевих бізнесменів. Розписи з’явилися у соборі пів року тому в межах реставрації, яка триває п’ять років. Серед зображених – Віктор Чорнуха, Леонтій Іванішин, Євген Дудка. Деякі з портретів, наприклад Ігоря Палиці, вже демонтували. Засновник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Євген Дудка повідомив, що гроші за фреску зі своїм зображенням нікому не платив, а фреску з його портретом треба демонтувати.
Відреагувала на здебільшого негативну реакцію громади з цього приводу і Волинська єпархія ПЦУ.
«Беручи до уваги негативну реакцію частини громади, зважаючи, що деякі елементи розпису, якими ми хотіли б бути вдячними ктиторам з огляду на історичну традицію, не сприйнялися сьогодні, – прийнято таке рішення. Задля того, щоби не викликати сум’яття у світогляді віруючих, форму пошанування жертводавців змінено», – пояснили у пресслужбі єпархії.
Що ж до інших, традиційних іконописних розписів, то члени комісії висловили задоволення рівнем виконання іконописних робіт і позитивно оцінили загальну концепцію, яку здійснюють брати Гетьманчуки.
Результати роботи комісії подадуть на найближче засідання Синоду.
«Кафедральний собор Святої Трійці міста Луцька мене вразив красою! Стараннями митрополита Михаїла Зінкевича собор реставрується, наповнюється іконами, а найголовніше – вдячними вірянами!» – написав на своїй сторінці у фейсбуці протоієрей Леонід Бачинський, засновник іконописної школи, один із членів комісії.
«Розписи луцького собору – це не лише прикраса храму, а й свідчення відродження духовної спадщини Волині. Ми вдячні всім, хто долучився до цієї праці: парафіянам, ктиторам, іконописцям за талант і любов до рідного краю, собору зокрема. Висловлюю братерську вдячність преосвященним митрополитові Львівському і Сокальському Димитрієві, архієпископові Володимирському і Нововолинському Матфеєві, усім отцям, що входять до комісії, за плідне обговорення та побажання щодо концепції розписів нашого кафедрального собору», – сказав Михаїл.
Читайте також наші новини у Facebook