Волинь Новини

Міжнародний дослідницький проект Українського центру психотравми у ВНУ імені Лесі Українки та Норвезького центру дослідження насильства і травматичного стресу

5–6 грудня 2024 р. в Осло відбулися робочі зустрічі міжнародної дослідницької групи з реалізації проекту «Захист вимушено переміщених дітей та їхніх батьків для кращого майбутнього». Основна мета проекту – розробка психодіагностичного інструментарію та психосоціальних інтервенцій для цієї цільової групи. Робочі зустрічі відбувалися на базі Норвезького центру досліджень і травматичного стресу (НКВТС).

Читайте також: 12 пенсіонерок із Волині шиють бурки для бійців

Привітала учасників доктор медичних наук Сінне Стенсленд, науковий керівник секції з питань катастроф та вимушеної міграції, дітей і підлітків. Вона наголосила, що результатом проекту будуть конкретні інструменти для допомоги вимушено переселеним особам у різних регіонах світу.

 

Упродовж двох днів дослідницька група експертів з України, Литви, Швеції, Австралії, Німеччини, Нідерландів та Норвегії працює над скринінговим опитувальником для оцінки психосоціального стану переміщених дітей і підлітків – SHIELD. Інструмент призначений, передусім, для допомоги медичним працівникам первинної ланки в структурі бесіди з постраждалими дітьми та їхніми родинами.

ВНУ імені Лесі Українки представляли Лариса Засєкіна, професор кафедри загальної та клінічної психології, директор Українського центру психотравми, та Юлія Розмирська, доцент кафедри педагогічної та вікової психології. Учені презентували міжнародну діяльність Університету, проекти та грантову діяльність факультету психології й Українського центру психотравми.

Читайте також наші новини у Facebook