У день Святого Миколая на Софійській площі в Києві урочисто запалять новорічну ялинку. Цьогоріч святкове дерево буде скромним: 15 метрів заввишки, білого кольору з блакитними прикрасами та світло-блакитною гірляндою. Верхівку ялинки прикрасить різдвяна зірка.
Читайте також:У центрі Луцька прикрашають ялинкове новорічне тріо
Як і попередні роки під час повномасштабної війни, ялинку встановлюють за кошти меценатів, без використання міського бюджету. Масових гулянь та святкових ярмарків у столиці цього року не планують.
Аналогічний підхід до святкування зимових свят буде й у більшості обласних центрів України. Інформацію про встановлення ялинок у різних містах можна знайти на інфографіці “Слово і діло”. Святкування залишатиметься скромним, з урахуванням умов воєнного стану, але воно нагадає українцям про важливість єдності та надії.
Новорічну ялинку на ці свята не встановлюватимуть у Вінниці, Житомирі, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні та Чернігові.
У Житомирі замість головної ялинки буде організовано резиденцію Святого Миколая для дітей – з майстер-класами та інтерактивною програмою.
Влада Чернігова заявила, що відмовилася від ідеї встановити ялинку після опитувань у ЗМІ. Але у центрі міста буде святкова ілюмінація.
У Запоріжжі через постійні обстріли центральної ялинки не буде. Її прикрасили у “Незламному хабі”. Ситуація з безпекою в Херсоні також не дозволяє встановлювати ялинку.
У більшості обласних центрів цього року буде новорічна ялинка, але або куплена у попередні роки, або профінансована меценатами.
У Кропивницькому однієї центральної ялинки не буде: натомість на площі Героїв Майдану нарядили 12 живих ялинок – на честь міст-героїв, ЗСУ та волонтерів. Таку акцію у місті проводять уже третій рік поспіль.
У Сумах окремо встановлювати ялинку теж не будуть – нарядять живу біля фонтану “Садко”. У Черкасах, як і у попередні роки, буде штучна ялинка від КП “Дирекція парків”.
У Луцьку до свят прикрашають тріо живих ялинок, що ростуть на центральній площі. У центрі міста також повісять гірлянди та встановлять фігури ангелів.
У Львові новорічну ялинку традиційно встановили біля оперного театру. Дерево заввишки 16 метрів місту подарувало подружжя Підвірних із села Бірки Яворівського району, вони вирощували його 20 років.
Ялинку прикрасять святковою ілюмінацією, закупленою ще у 2018 році. На верхівці буде протитанковий їжак. Грошей із бюджету на це не витратять, запевнили у мерії.
У Чернівцях ялинку заввишки 20 метрів, куплену ще до повномасштабної війни, встановлять на Соборній площі. Прикраси теж будуть із попередніх свят. У місті, окрім ялинки, облаштують новорічну фотозону.
В Івано-Франківську цього року ялинка стоятиме на новій локації: не на Вічевому майдані, а на площі біля міського озера. Поруч буде будиночок Святого Миколая, де діти зможуть написати листи та намалювати малюнки для військових.
У Рівному також змінили локацію головної ялинки – замість майдану Незалежності її встановлюють на Театральній площі. Причина та сама, що і в Івано-Франківську: на колишньому місці тепер фото загиблих військових. Висота дерева становить 18 метрів, його купили у 2021 році.
В Ужгороді штучну ялинку поставили на Театральній площі. У Тернополі теж на Театральній площі поставили 18-метрову ялинку, куплену ще 12 років тому.
У Хмельницькому замість штучної ялинки знову прикрасять живу ялинку біля кінотеатру імені Шевченка. Масових гулянь не буде, усі святкові заходи будуть благодійними.
У центрі Полтави, на Театральній площі, коштом меценатів поставили живу 20-метрову ялинку. В Одесі ставлять штучну ялинку, куплену містом раніше, її висота – 20 метрів. Вона буде прикрашена українським орнаментом, гірлянди працюватимуть від генератора. Поруч буде кілька новорічних фотозон.
У Дніпрі ялинку встановили на Кельнському бульварі – штучну за кошти меценатів. У Харкові головну новорічну ялинку знову встановлено на станції метро “Університет”.
Читайте також наші новини у Facebook