Волинь Новини

Реформа ВЛК: визначати придатність зможе навіть сімейний лікар

Реформа військово-лікарських комісій (ВЛК) буде проходити в два етапи: перший дає можливість відправлення електронного документа про стан здоров’я в ТЦК; другий – можливість самостійно обрати лікарню для медогляду.

Читайте також: Луцькому ліцею №1 в користування надали земельну ділянку

Про це Суспільному розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Щоб ми електронний документ, який свідчить про стан здоров’я пацієнта, який прийшов на ВЛК, могли відправити в електронному вигляді в ТЦК, і вони могли його прийняти. Це перший етап реформи», – пояснив міністр.

А другий етап реформи, за його словами, полягає в тому, що коли людина хоче вступити до лав ЗСУ, то їй не обов’язково буде йти в лікарню. «Ти можеш прийти в найближчу точку, в тому числі й до сімейного лікаря, який подивиться історії звернень і побачить, що в тебе немає критичних порушень здоров’я, може сказати умовно «здоровий» і також ці дані переправити», – пояснив міністр.

Ляшко зазначив, що передача даних залежить від інформаційних ресурсів Міноборони. «Ми свої нормативні акти підтягнемо, але в охороні здоров’я цифровізація відбулась набагато раніше. І нам, у якому форматі скажуть, технічно ми готові будемо передавати ті дані, які треба ТЦК», – деталізував Ляшко і додав, що на вирішення цього питання Міноборони знадобиться 6 місяців.

1 грудня Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я представили проєкт реформи військово-лікарських комісій. На презентації зазначили, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. Вона дозволяє уникати військової служби без законних підстав, а з іншого боку не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями.

Читайте також наші новини у Facebook