Волинь Новини

Реконструкція кінотеатру “Батьківщина” в Луцьку: яка вартість, що там буде і коли завершать ремонт

Про це Суспільному розповів керівник департаменту економічної політики міськради Борис Смаль.

Фасад будівлі — колишнього кінотеатру “Батьківщина”. Суспільне Луцьк

Що буде на місці колишнього кінотеатру “Батьківщина”

74-річна жителька Луцька Світлана Кутова часто відвідувала колишній кінотеатр “Батьківщина”, розповіла жінка, яка прийшла подивитися на реконструкцію будівлі та згадати юнацькі роки.

Саме гарне кіно було тут. Я вчилася у 8 школі, яка поруч, то одразу бігли зі школи у кінотеатрЯ ще пам’ятаю тут буфет і музика була. Потім подивилися фільм і пішли. Цілий тиждень йшли кіно, один тиждень. Таке велике приміщення, звичайно, що не повинно пустувати”, — сказала пенсіонерка.

Лучанка Світлана Кутова. Суспільне Луцьк

Будівництво кінотеатру розпочали у 1938 році, розповів краєзнавець, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис.

З його слів, спочатку тут мав бути прибутковий будинок, у якому окремі приміщення хотіли здавати в оренду. За рік кілька луцьких підприємців цю ідею змінили та збудували кінотеатр, який тоді називався “Арс”. На той час, говорить краєзнавець, культура і кіно були прибутковою справою.

Кінотеатр “Батьківщина”, XX століття. Фото Олександра Котиса

“З весни 1939-го роботи почалися, потривали кілька років, але не встигли завершитися до початку Другої світової війни. Далі кінотеатр завершувала будувати наступна влада, яка з’явилася у 1939 році. В одному зі спогадів старожилів описано, тут де ми стоїмо, ця зала була поділена на дві частини. Одна для німців з табличкою, а інша для місцевого населення”, — сказав посадовець.

Олександр Котис. Суспільне Луцьк

Після Другої світової війни, додав Олександр Котис, кінотеатр знову був реконструйований і діяв як кінотеатр “Батьківщина” до кінця розпаду Радянського союзу, опісля в приміщенні тривалий час було Волинське телебачення.

На фасаді будівлі досі є вивіска ВОДТРК. Суспільне Луцьк

Що буде на місці старого кінотеатру

Зараз колишній кінотеатр “Батьківщина” планують перетворити на центр розвитку підприємництва, розповів Суспільному директор департаменту економічної політики міськради Борис Смаль. Реконструкція будівлі розпочалася наприкінці червня 2024 року і триває досі.

“Великий зал для проведення різних заходів, починаючи від коворкінгу, закінчуючи масштабними – показами, концертами і таке інше. Тут буде облаштовано частину приміщень під робочі місця суб’єктів господарювання, які будуть здаватися в оренду. Це на зразок офісних приміщень: друк, пошиття”, — сказав посадовець.

Борис Смаль. Суспільне Луцьк

Скільки грошей мають намір виділити на реконструкцію з міського бюджету

Приміщення перебуває у міській комунальній власності, на реконструкцію будівлі виділили 36 мільйонів гривень грантових грошей у рамках програми ООН, зазначив керівник департаменту Борис Смаль. З його слів, із міського бюджету планують виділити 25 мільйонів гривень.

В інтерв’ю Суспільному у вересні 2023 року міський голова Ігор Поліщук розповідав, що співфінансування передбачене в розмірі до 200 000 євро.

Зараз міський голова зазначив, що остаточну суму співфінансування можна буде озвучити після виконання всіх робіт. Зі слів Ігоря Поліщука, невідомо, які ремонтні роботи виникнуть у процесі.

Міський голова Ігор Поліщук. Суспільне Луцьк

“200 тисяч євро була попередня цифра, але ми маємо зробити так, аби це приміщення було функціональне, прикрасою нашого міста. Чи буде використано 25 млн грн — зараз сказати неможливо. Це буде видно, коли буде завершено будівництво і ми будемо бачити повністю кошторис”, — додав міський голова.

Коли завершаться ремонтні роботи в “Батьківщині”

Площа конференцзалу становить 400 квадратних метрів, а всієї будівлі — 2 тисячі квадратних метрів. Зі слів виконроба підрядної організації Тараса Шимківа, проєкт не простий, адже реконструювати потрібно стару будівлю.

“Багато реконструкції, нове з’являється в процесі, багато додаткових робіт. Чорнові роботи плануємо цього року підігнати по максимуму. Всередині взимку робити завершальні внутрішні роботи. Демонтувалось тут дуже багато: перегородки, перепланування приміщень. Також йде демонтаж оздоблення стін, тому що приміщення старе, не опалювалось. Нова підлога, стяжки”, — говорить виконроб.

Виконроб Тарас Шимків. Суспільне Луцьк

Зараз будівельники роблять внутрішнє оздоблення: обшивають стіни акустичними панелями з конструкцією звукоізоляції, що дасть можливість проводити конференції без перешкод. Виконроб підрядної організації Тарас Шимків зазначив, що об’єкт планують здати в експлуатацію до кінця лютого 2025 року.

Читайте також наші новини у Facebook