Волинь Новини

Як працює найстаріша метеостанція на Волині

У складі Волинського гідрометеоцентру є шість метеостанцій. Найстаріша — станція “Ковель”, яка працює уже 133 роки і входить у Міжнародну сітку спостережень.

Читайте також: Викрили п`ятьох перекупників залізничних квитків

У день працівників гідрометеорологічної служби, який відзначають 19 листопада, Суспільне побувало на найстарішій метеостанції.

Як розповіла начальниця станції “Ковель” Тетяна Ковальчук, перші метеорологічні спостереження тут почали проводити із 1891 року. Повноцінну роботу станції відновили 31 березня 1945 року.

Метеостанція Ковель — архівне фото
Архівна світлина метеостанції Ковель”. Суспільне Луцьк

Наші техніки-метеорологи що три години проводять метеорологічні спостереження. Встановлені на метеомайданчику датчики температури і вологості повітря, температури ґрунту… Інформація автоматично подається до техніків метеорологів і після цього проводиться обробка інформації. Інформація формується у синоптичну телеграму і відправляється за призначенням“, — говорить начальниця.

Начальниця метеостанції "Ковель" Тетяна Ковальчук
Начальниця метеостанції “Ковель” Тетяна Ковальчук. Суспільне Луцьк

Інформацією метеорологів, говорить метеорологиня Марія Мельник, користуються волиняни, працівники комунальних і спецслужб і аграрії. Працівник станції проводять метеорологічні, агрометеорологічні, гідрологічні, актинометричні спостереження.

“Також проводимо спостереження за радіаційним фоном. Такі спостереження робимо через кожні три години. Зараз радіаційний фон у межах норми”, — говорить Марія Мельник.

Технік-метеоролог станції "Ковель" Марія Мельник
Марія Мельник вимірює показники радіаційного фону. Суспільне Луцьк

Ольга Яцишин працює з актинометричними приладами. Технік-метеоролог спостерігає за інтенсивністю потоків променистої енергії.

На стійці знаходиться актинометр для вимірювання сонячної радіації, — каже Ольга Яцишин. — Піронометр для розсіяної радіації перевертаємо і тоді буде відбита сонячна радіація. Всю інформацію, коли є сонечко або коли безхмарно, ми визначаємо за допомогою показників гальванометра”.

Метеорологічна станція "Ковель"
Ольга Яцина біля актинометричної стійки. Суспільне Луцьк

Опісля уся інформація, зібрана техніками-метеорологами, формується у синоптичну телеграму, яку надсилають до гідрометеоцентрів Луцька та Києва. Валентина Мацюк на метеостанції “Ковель” спостерігає за рослинами.

Визначає запаси вологи на глибині метрового шару, на глибині орного шару. Ми визначаємо чи вистачає запасів вологи для сівби, чи ще недостатньо”, — розповідає Валентина Мацюк.

ехнік-агрометеоролог станції "Ковель" Валентина Мацюк
Технік-агрометеоролог станції “Ковель” Валентина Мацюк. Суспільне Луцьк

До найстаріших в області також належить метеорологічна станція “Світязь”, яка збирає синоптичний матеріал понад 100 років. Загалом гідрометеослужба Волині офіційно працює з 1944 року. Окрім Ковеля та Світязя метеостанції також є у Володимирі, Луцьку, Маневичах і в Любешеві.

Читайте також наші новини у Facebook