Волинь Новини

На Волині суд виправдав директора фірми, якого звинувачували у привласнені коштів на ремонті освітлення

Володимир-Волинський міський суд визнав невинуватим у привласненні майна і службовому підробленні директора фірми, яка у 2018 році ремонтувала освітлення у міському сквері. Директора виробничого підприємства «Електросервіс» В’ячеслава Федіна підозрювали у заволодінні 170 тисячами гривень.

Про це йдеться у вироку Володимир-Волинського міського суду від 4-го листопада 2024 року.

У липні 2018 року комунальне підприємство «Полігон» Володимирської міської ради уклало з виробничим підприємством «Електросервіс» договір на капітальний ремонт освітлення у сквері біля краєзнавчого музею за 441,2 тисячі гривень. Того ж дня сторони уклали ще одну угоду на капітальний ремонт освітлення у сквері біля ресторану «Дружба» за 164,1 тисячі гривень.

Додатковими угодами від 11 вересня 2018 року КП «Полігон» та виробниче підприємство «Електросервіс» збільшили вартість зазначених договорів. Так, ціна капітального ремонту освітлення у сквері біля краєзнавчого музею зросла до 1,15 мільйона гривень, а у сквері біля ресторану «Дружба» – до 518,1 тисячі гривень.

На думку слідства, директор «Електросервісу» В’ячеслав Федін, керуючись метою заволодіння коштами КП «Полігон», під час виконання робіт з ремонту освітлення підписував акти приймання, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт із завідомо неправдивими відомостями. Таких епізодів і актів правоохоронці нарахували чотири.

Так, у липні 2018 року після виконання робіт у сквері біля ресторану «Дружба» у документах нібито була завищена вартість використаних матеріалів на майже 10 тисяч гривень. Ще один акт виконаних робіт на цій ділянці підписали у вересні 2018 року і там їх вартість начебто була завищена на 99,5 тисяч гривень.

У липні 2018 року Федін підписав документи і про виконання ремонту освітлення у сквері біля краєзнавчого музею. Тут ціни на матеріали в одному акті нібито завищили на 9 тисяч гривень, а в іншому у вересні – на 54,3 тисячі гривень. Таким чином комунальному підприємству фірма начебто завдала матеріальної шкоди на 172,8 тисячі гривень.

Це кваліфікували за частинами 2 та 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також ч. 1 ст. 366 КК України (Службове підроблення).

Обвинувачений у суді провину не визнав. Крім того, він не визнав і цивільний позов, за яким комунальне підприємство «Полігон» вимагало відшкодувати матеріальну шкоду в розмірі 172,8 тисяч гривень.

Суддя Олександр Лященко вважає, що обвинувачення не довело злого умислу генерального директора ТОВ «ВП «Електросервіс», а він сам не зобов’язаний був «достовірно знати вартість використаних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, чи достеменно знав про це».

«Зібрані органом досудового розслідування докази, на які посилається сторона обвинувачення, є суперечливими та здобуті з порушенням вимог кримінального процесуального закону. […]Свідки не підтверджують вину обвинуваченого у вчиненні інкримінованих йому правопорушень, а тому неможливо покласти їх в основу обвинувачення», – йдеться у вироку суду.

Слідство провело почеркознавчу експертизу підписів на документах підряду. Однак у Феміди до неї виявилося багато запитань: вона не повністю була підписана експертом, а виновком стало твердження, що акти виконаних робіт «ймовірно підписав» В’ячеслав Федін.

«Даний висновок наданий у ймовірній формі, не дозволяє суду достеменно визначити, підписи на яких саме документах досліджувалися експертом. Сам по собі даний висновок за вказаних обставин не доводить поза розумним сумнівом винуватість особи у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень», – йдеться у вироку суду.

Також правоохоронці представили у суді результати будівельно-технічної експертизи, яка підтвердила завищену вартість робіт у документах. Втім і цей доказ суд розкритикував, адже після її проведення судового експерта притягнули до дисциплінарної відповідальності за допущення грубих помилок. Через це йому на місяць зупинили дію свідоцтва про присвоєння кваліфікації. Повторних експертиз слідство так і не провело.

Результати судово-економічної експертизи суд теж визнав недопустимим доказом, оскільки вона спиралася на дані будівельно-технічної експертизи. Судового експерта, який її проводив, теж притягнули до дисциплінарної відповідальності.

Зрештою суддя Володимир-Волинського міського суду Олександр Лященко визнав В’ячеслава Федіна невинуватим і виправдав. Цивільний позов КП «Полігон» суд залишив без розгляду, а 17,3 тисячі гривень витрат на проведення почеркознавчої, будівельно-технічної та судово-економічної експертиз має покрити держава. Вирок ще не набув законної сили, правоохоронці ще можуть подати апеляцію.

ТОВ «Виробниче підприємство «Електросервіс» створене у 2008 році у Луцьку. Наразі його співзасновниками є лучани Борис Яворський і Анатолій Кононов. Фірма регулярно бере участь у державних тендерах та виконує роботи за бюджетні кошти. У 2023 році її сукупний дохід становив 376 мільйонів гривень, а сума отриманих державних підрядів – 204 мільйони гривень.

З початку 2024 року фірма вже отримала замовлень на 30 мільйонів гривень і за 9 місяців отримала 340 мільйонів гривень доходу.

Читайте також наші новини у Facebook