Волинь Новини

Суд не задовольнив позов ексдиректора Олександра Середюка до музею-скансену на Волині

Ексдиректор Олександр Середюк в позовній заяві до Комунальної організації «Музей історії сільського господарства Волині-Скансен» просив визнати недійсним рішення загальних зборів учасників. Однак Господарський суд Волинської області не задовольнив його позов.

Читайте також: У Кривому Розі з-під завалів будинку дістали тіла трьох дітей (ФОТО)

Розгляд справи №903/769/24 відбувся 12 листопада. Про це повідомив теперішній директор музею Роман Ковальчук на своїй сторінці у фейсбуці.

На думку Романа Ковальчука, визнанням недійсним даного протоколу зборів засновників Середюк прагнув «відмотати назад усі події останніх років». Йдеться про прийняття Музею до Луцької міської територіальної громади із погашенням усієї заборгованості, зокрема по заробітній платі, яка виникла також в той період, коли Музей очолював ексдиректор.

«Окрім цього, вказаний позов, на мою суб’єктивну думку, був нічим іншим, як відповіддю Середюка О. М. на кримінальне провадження, розгляд якого відбувається в Луцькому міськрайонному суді Волинської області щодо отримання ним неправомірної вигоди від диплому нібито кандидата наук, який не визнається в Україні; відповіддю колишнього директора Музею на зупинення йому виплат у вигляді 20% від вартості кожного вхідного квитка та екскурсії, які сам директор і започаткував для себе, перебуваючи на посаді директора (і звернувся в червні цього року із позовною заявою про стягнення боргу, який виник у зв’язку із відмовою Музею виплачувати такі «роялті»)», – йдеться у дописі Романа.

Ковальчук також додав, що  у своєму виступі в суді, Олександр Середюк вказав, що його дописи у соціальній мережі Facebook варто сприймати як художні твори.

Пан Олександр має 15 днів на оскарження рішення суду.

Нагадаємо, що ексдиректора Музею історії сільського господарства Волині Олександра Середюка судять за службове підроблення та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем.

За даними слідства, посадовець, отримавши диплом доктора філософії в галузі історії, видав наказ-розпорядження, яким зобов’язав головного бухгалтера проводити виплату йому роялті в розмірі 25% від посадового окладу за науковий ступінь.

При цьому директор музею знав, що умови контракту, укладеного із ним Волинською обласною радою, не передбачають отримання таких надбавок.

Інтереси музею у суді представляє теперішній директор скансену Роман Ковальчук.

Що передувало судовому розслідуванню:

Музей історії сільського господарства Волині-скансен у Рокинях змушений виплачувати роялті колишньому керівнику в значних розмірах. Із 2018 року Рокинівський музей сплачує ексдиректорові Олександру Середюку роялті у розмірі 20% за екскурсійне обслуговування. Такі фінансові зобов’язання, за словами музейників, існують згідно з договором, який Середюк підписав з одного боку як автор, а на підписання від імені музею своїм наказом поклав обов’язки на підпорядкованих йому працівників. Зокрема Середюк отримував надбавку за наукове звання, коли очолював музей, і робив це на підставі диплома доктора філософії в галузі історії, виданого Волинським інститутом Міжрегіональною академією управління персоналом (МАУП).

За словами музейників, екскерівник під тиском змусив одного з них підписати цей договір, щоб зобов’язати музей постійно сплачувати йому кошти.

Нове керівництво музею-скансену ініціювало низку службових перевірок та подало запити до різних інституцій, щоб перевірити діяльність ексдиректора, оскільки змушені виплачувати Олександру Середюку роялті.

Працівники музею звернулися до Міністерства освіти і науки України. У міністерстві зазначили, що диплом не є документом встановленого зразка. Коли прийшла відповідь від Міносвіти, що диплом не є чинним, Середюк аргументував свій науковий ступінь міжнародним форматом диплома.

Пізніше музейники отримали офіційну відповідь і від навчального закладу, де Середюк отримував диплом. У листі вказано: науковий ступінь доктора філософії, який у МАУП присудили Олександру Середюку, «не має прямого відношення до державних наукових ступенів – і про це сказано у контракті, який підписують докторанти». Проте, разом із тим, видача диплома не є порушенням закону (на відміну від доплат до ставки). Так робити цей заклад IV рівня акредитації має право.

Читайте також наші новини у Facebook