Верховна рада України у вівторок, 29 жовтня в цілому ухвалила законопроєкт, за яким у 2025 році абітурієнти знову вступатимуть у виші за НМТ, а не ЗНО, а державну підсумкову атестацію для школярів 4-х, 9-х та 11-х класів не відновлюють.
Читайте також: Для ухилянтів Рада розробляє новий закон: у чому його суть та яким буде покарання
Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”) та Ярослав Железняк (“Голос”).
Проєкт закону №12053 підтримали 258 депутатів.
Школярі, які бажають вступити у заклад вищої освіти, будуть здавати НМТ з чотирьох предметів. Три з них обов’язкові — це українська мова, математика та історія України. Один буде на вибір: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія, українська література.
“Проведення ДПА не відновлюється в 4-х, 9-х, 11-х класах. Відповідно, НМТ складають лише ті з випускників, хто вступає до ЗВО”, — додав Железняк.
Міністерство освіти і науки у 2022 році запровадило національний мультипредметний тест на зміну зовнішньому незалежному оцінюванню. Це зробили через повномасштабне вторгнення РФ, аби спростити вступну кампанію. Замість кількох тестів на паперових бланках, які проводили в окремі дні — один день на одну дисципліну — абітурієнти три роки поспіль складали комп’ютерний тест, зведений з кількох предметів. НМТ можна скласти за кордоном. На час повітряної тривоги тести в Україні переривалися, учасники тесту ішли в укриття.
У 2024 році тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії містили по 30 завдань. З математики – 22 завдання, з фізики – 20, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.
11 жовтня міністр освіти та науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду у Верховній раді анонсував, що в тести з історії додадуть завдання з історії Руси-України. Їх буде до 10% і це не призведе до збільшення завдань у тесті і збільшення часу на їх виконання.
Читайте також наші новини у Facebook