Неодноразово мешканці Іванич і місцеві активісти нарікали на те, що на офіційній сторінці селищної ради у фейсбуці забороняють коментувати інформацію, чим, мовляв, обмежують їхню свободу слова. Це питання порушили на сесії селищної ради 26-го вересня.
Читайте також: На Херсонщині минулої доби внаслідок ворожих ударів загинули четверо людей, шестеро поранені
Депутати запитали в очільниці громади Лідії Томашевської хто з працівників адмініструє, модерує і веде сторінку селищної ради у фейсбуці й чому під деякими новинами не має можливості коментування.
Однак чіткої відповіді Томашевська так і не дала. Лише кілька разів повторила, що не знає, хто саме відповідальний за адміністрування сторінки селищної ради у фейсбуці. Або ж, прямо заявляла, що не готова зараз дати відповідь на це питання.
Ця відповідь здивувала і водночас розсмішила багатьох депутатів. Зокрема, й Володимира Сарабуну.
“Ви не знаєте, хто закрив коментарі? Смішно просто”, – зазначив він.
Депутат Сергій Лойко зауважив, що в такому випадку взагалі не розуміє для чого тоді поширювати інформацію в соцмережах, якщо люди не можуть її прокоментувати, висловити свої думки, зауваження чи пропозиції.
“Ви подали інформацію. І люди мають право на коментарі. Для чого ви тоді її подаєте?”, – обурився він.
Лідія Томашевська відповіла, що модератора фейсбук-сторінки селищної ради немає. А поставити і поширити інформацію на ній можуть усі працівники селищної ради.
“Я не фахівець в медійних засобах і не маю відношення до медійних речей”, – заявила вона.
Депутати зауважили, що таким чином порушується й обмежується свобода слова людини.
Врешті, не витримавши натиску депутатів, Томашевська проговорилася, що їй, мовляв, не подобаються гострі й образливі коментарі, які мешканці лишають під новинами.
“В соцмережах — не гарна поведінка й відношення до працівників селищної ради. Обзивають гидкими словами. Нема совісті. А якщо мене почнуть обзивати? Захистіть мене від паскудних коментарів. Я не бачила жодного захисту по Томашевській”, – наголосила вона.
До слова, відповідно до статті 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Й кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір.
Тому, забороняючи коментувати новини про життєдіяльність громади та рішення місцевої влади, які стосуються і жителів громади, ймовірно, порушується ця стаття найважливішого Закону України. До того ж місцеві мешканці не мають іншої можливості висловити свої думки, зауваження чи якісь пропозиції керівництву селищної ради.
Місцеві активісти неодноразово нарікали на закритість влади до громади і її байдужість до думок мешканців. Тож блокування функції коментування новин у соцмережах це лише підтверджує.