У селі Мар’янівка на Рівненщині проживає приблизно 300 людей. За словами місцевих жителів, через відсутність постійної роботи більшість сімей у селі тримають худобу та мають біля дому не менше 20 соток городу.
Читайте також: Як формуються зарплати працівників дошкілля у Луцькій громаді
Як збирають врожай та готуються до зими в Мар’янівці, бачило Суспільне.
Жителька села Мар’янівка Сарненського району Ольга Гомонець разом із чоловіком Миколою зібрали гарбузи на городі біля дому. Жінка розповіла, що цьогорічним врожаєм задоволена й готова ділитись ним із сусідами:
“Ви знаєте є таке прислів’я: “Хто рано встає, тому Бог дає”. Хто працює, той все має. Це ж село. Щось не виросло одне – виросло щось інше. Загалом врожай – дякувати Богу. Одні огірки не вродили, а так, по ідеї, картопля в нас є, гарбузочки є, все є”.
Сім’я Гомонців має 20 соток городу, корову, коня, курей та двох свиней. Жінка додала, що для села Мар’янівка — це невелике господарство:
“Тут кожен має і корівку, і свинки, і курку, і собачку. Ми з чоловіком не дуже багато садимо. Є сім’ї, що садять більше. Ми — самі, діти живуть далеко”.
Наразі селяни готуються до зими. Врожай з городу переносять у погріб. Там зберігають картоплю різних сортів та консервацію.
“Є виноград закритий, смальці, яблуневий оцет, домашні вишні, вино вишневе, гриби – так, як у всіх. Салати, кетчупи з помідорів, варення. Для свиней картопелька, по сортах, просто велика”, — зазанчила Ольга Гомонець.
Збирала урожай на полі й Катерина Калюх разом з онуком Іваном. Як розповіла жінка, у Мар’янівці проживає приблизно 300 людей й майже кожна сім’я має власне господарство:
“Село в нас — гарне, люди в нас — привітні, трудяться. І на війні багато. От у мене два внуки на війні. Переживаю, знаєте, нерви теж беруть, бо як воно все добре, то воно все добре — трудимось, а далі, що буде, то ми не знаємо”.