Проблеми з енергопостачанням безпосередньо позначаться на забезпеченні українських військ на передовій.
Читайте також: Оперативна ситуація на кордоні з Білоруссю в межах району на ранок 28 вересня
Російські удари по енергетичному сектору глибоко вплинуть на й без того підірваний моральний стан українців після майже трьох років повномасштабної війни.
Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.
Також у виданні зазначають, що в майбутньому зменшиться кількість пожертв на армію від населення, а це безпосередньо вплине на війська.
Через російські удари по українській енергосистемі зима 2024-2025 року стане найгіршою в сучасній історії країни.
“Найкращий сценарій на зиму передбачає відсутність світла по 4 години на добу. Але є й значно гірші сценарії, які передбачають відключення світла по 20 годин на добу і лише по 4 години зі світлом”, – йдеться в матеріалі.
У WP також нагадали: президент України Володимир Зеленський у своєму виступі перед Генеральною асамблеєю ООН заявив, що очільник Кремля Путін намагається зламати дух українців, атакуючи енергетичну інфраструктуру.
“Ось так Путін готується до зими: сподівається помучити мільйони українців, звичайні родини, жінок, дітей, звичайні міста, звичайні села. Путін хоче залишити їх у темряві та холоді цієї зими, змусивши Україну страждати та капітулювати”, – зазначає WP.
На думку авторів матеріалу, наслідків від тривалих відключень електроенергії буде багато – від перебоїв з водопостачанням та опаленням до подальшого погіршення і так понівеченої української економіки. Але найбільшою жертвою може стати й без того підбита психіка українців, пише газета.
“Виснаження населення має прямі військові наслідки, оскільки багато бойових підрозділів значною мірою підтримуються цивільними пожертвами для придбання необхідного обладнання — підтримка, яка, ймовірно, скоротиться, коли у людей закінчаться ресурси”, – йдеться у публікації.
З посиланням на інформацію українського чиновника у виданні зазначили, що енергетичні проблеми цієї зими “виснажать та озлоблять” українців.
“Я найбільше боюся, що після того, як люди переживуть таку зиму, не буде жодного способу знайти консенсус серед населення”, – цитує The Washington Post співрозмовника.
Водночас опитування громадської думки свідчать про збільшення кількості людей, які готові йти на важкі компроміси заради припинення війни.
Читайте також наші новини у Facebook