У Львові провели одну з найскладніших операцій в кардіохірургії, аби врятувати 27-річного чоловіка з вадою серця.
Читайте також:На Горохівщині оперативно знайшли зниклу дитину
Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова, передає ВСН.
Пацієнт – 27-річний Богдан Цаль із Луцька. Про проблеми із серцем чоловік уперше дізнався 4 роки тому – під час медогляду. На той час потреби в операції не було. Тож лікарі призначили Богдану медикаментозне лікування та рекомендували відмовитися від улюбленого заняття – бігу. На початку цього року стан молодого чоловіка різко погіршився.
«Почалося все з сильного болю у горлі. Спершу я подумав, що підхопив застуду, але жодні ліки мені не допомагали. А згодом до цього симптому додалася задишка і стало важко ходити. Тож я звернувся до лікаря», – каже Богдан.
Після огляду луцькі медики скерували пацієнта до львівських кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона. Там спеціалісти діагностували чоловіку недостатність аортального клапану. Це набута вада, яку у випадку Богдана спричинила аневризма, тобто розширення, аорти. Недуга призвела до неповного змикання клапана, перевантаження лівого шлуночка та зрештою – важкої аортальної недостатності. Врятувати пацієнта могло лише хірургічне втручання.
Зважаючи на вік Богдана і бажання провадити активний спосіб життя, найкращим рішенням для нього є “операція Девіда”. Це надскладне втручання, в ході якого пошкоджений клапан реконструюють, а не замінюють на штучний. Наші спеціалісти самостійно ще не виконували такої операції, тож залучили до її проведення того, хто вже має великий досвід таких втручань. Це Андрій Кланца – директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру. Разом з ним і оперували.
«Спершу ми замінили корінь аорти, де утворилася аневризма, та встановили протез аорти. Вже потому ми взялися за реконструкцію пошкодженого клапана серця. Нам потрібно було зберегти його геометрію, правильно розмістити та вшити коронарні артерії. Технічно це втручання вважається найскладнішим в кардіохірургії.
Легше поставити штучний клапан, але таким пацієнтам доводиться пожиттєво приймати кроворозріджуючі препарати. А власний клапан – це завжди краще, це активне життя. Ми хотіли, щоби хлопець зміг повернутися до життя без обмежень. Тому і обрали клапанозберігаючу операцію», – розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.
Це була перша “операція Девіда” для ТМО. Вона тривала цілих 7 годин і минула успішно. Вже на 10-добу після надскладного втручання пацієнт поїхав додому.
Читайте також наші новини у Facebook