Волинь Новини

“Діти сказали, треба у лікарню”: волинянка після укусу кліща лікує хворобу Лайма

Одна з пацієнток — жителька Луцького району Раїса розповіла Суспільному, що понад два тижні тому збирала вишні, після цього уже вдома помітила на тілі кліща.

До медзакладу жінку вмовили звернутися діти. “Я його (кліща) вийняла звичайно. Місце укусу продезінфікувала. Через днів 4-5 відчула невеликий свербіж. А потім місце укусу у мене все стало бордове, запальне. Діти сказали, треба у лікарню звернутися обов’язково”, — говорить пацієнтка.

Наразі жінка завершує 10-денний курс лікування і планує повернутися додому. Показувати своє обличчя пацієнтка відмовилася.

Хвороба Лайма — розповідь пацієнтки Волинської інфекційної лікарні
пацієнтка Волинської обласної інфекційної лікарні раїса і журналіст Микита Чибар. Суспільне Луцьк

За словами лікарки-інфекціоністки Галини Морочковської, в основному люди звертаються по допомогу, аби побороти захворювання Лайма, ще на ранній стадії, це спрощує подальше лікування.

У хворих бувають ще й такі загально клінічні симптоми: слабкість, невеличка температура, головний більПісля 30-го дня, коли йде поширення інфекції, тоді йдуть зміни зі сторони нервової системи і серця”, — додала інфекціоністка.

Лікарка-інфекціоністка Галина Морочковська
Лікарка інфекціоністка Галина Морочковська. Суспільне Луцьк

П’ять із дев’яти зареєстрованих цього року випадків хвороби Лайма зафіксували в липні, розповів Суспільному епідеміолог Олександр Гнатюк. З його слів, це пов’язано із тим що люди влітку більше відпочивають на природі.

“Для лаймбореліозу у нас понад 160 населених пунктів ендемічних, тобто поблизу яких перебували люди і відбувався напад кліщів, — говорить епідеміолог. — Пік захворюваності триватиме до середини вересня”.

Епідеміолог Олександр Гнатюк
Епідеміолог Олександр Гнатюк. Суспільне Луцьк

Що робити, якщо знайшли на тілі кліща

  • не тиснути;
  • не виривати;
  • не заливати олією або спиртом;
  • звернутися у травмпункт, де допоможуть витягнути кліща;
  • якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю;
  • обробити місце укусу хлоргексидином, водою та милом, спиртом тощо;
  • здати кров на антитіла;
  • за потреби пройти імунотерапію.

Довідково: Хвороба Лайма — бактеріальна інфекція, що вражає нервову систему, опорно-руховий апарат і серце. За даними Міністерства охорони здоров’я, якщо в перші тижні, а краще – дні, не зупинити хворобу Лайма курсом антибіотиків або не завершити її лікування, вона перейде в хронічну форму, яка не піддається ефективній медикаментозній терапії. Що більше часу минуло від укусу, то важче лікувати хворобу.

Читайте також наші новини у Facebook