На Волині під час лабораторних досліджень води на трьох місцях відпочинку виявили кишкову паличку.
Читайте також:Пів сотні сіл на Рівненщині – без світла через буревій
Про це Суспільному розповіла лікарка з комунальної гігієни Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Колобкова.
Де не можна купатися
У річці Турії на міському пляжі у місті Ковель, у річці Стир на міському пляжі Луцька, та на річці Сапалаївці в мікрорайоні Теремне проби води не відповідають вимогам за мікробіологічними показниками.
Зі слів Оксани Колобкової, у воді виявили перевищення кількості лактозопозитивних кишкових паличок на дециметр кубічний води. Нормативне значення — 5000 одиниць. Перевищення зафіксоване в 3-4 рази по Луцьких водоймах.
Як додала лікарка, органи місцевого самоврядування мають встановити попереджувальні знаки про заборону купання у цих водоймах.
Чим небезпечна кишкова паличка
За даними Міністерства охорони здоров’я, у разі потрапляння в організм кишкова паличка може викликати кишкові інфекції. Також купання у такій воді може призвести до запалення сечовивідних шляхів і статевих органів.
До головних симптомів гострої кишкової інфекції, за яких потрібно негайно звернутися до лікаря, належать: сухість у роті та горлі, підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою і переймоподібні болі в животі.
Які ще захворювання можуть передаватися через воду
- холера і дизентерія,
- кишкові інфекції, що спричиняють розлади травлення,
- шкірні захворювання, контактні дерматити,
- лістеріоз, лептоспіроз,
- гельмінтози (глисти);
- запалення внутрішнього вуха.
Щоб убезпечити себе епідеміологи радять не купайтесь у «стоячій воді», бо така вода багата патологічними мікроорганізмами, паразитами, екскрементами гризунів та є небезпечною для здоров’я. Також не можна ковтати воду під час купання.
Читайте також наші новини у Facebook