Новини

У Міноборони роз’яснили, як накладатимуться штрафи на військовозобов’язаних, які не оновили дані

Повноваження про накладання штрафів на військовозобов’язаних, які не оновлять свої облікові дані до 17 липня, мають виключно територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: У Цуманському лісі збирають гриби міні (Фото)

Про це розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони Марк Андрусяк.

За його словами, факт виявлення правопорушення може здійснити технічний працівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Він може це побачити, за інформацією, яка є в єдиному державному реєстрі призовників військовозобов’язаних та резервістів, яку всі більше знають як систему “Оберіг”.

“Виявлення факту цього правопорушення він документально оформлює і передає керівнику ТЦК для складання протоколу”, — сказав Андрусяк.

За його словами, на сьогодні, за інформацією, яка вже є у Міноборони, оновили дані близько трьох мільйонів громадян України.

“Потреби Збройних Сил для призову під час мобілізації значно менші. Тому не всі громадяни, які оновили облікові дані, будуть призвані на військову службу”, — пояснив він.

Відповідаючи на запитання, чи буде оштрафована людина, яка оновила свої дані, але на ВЛК не прийшла, Андрусяк пояснив, що закон передбачає, що оновлення даних громадянами це окремий вид військового обов’язку. Крім того, в статтю 21 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, добавлений ще один обов’язок громадян – це проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до проходження військової служби. Тобто проходження ВЛК вимагається лише після отримання відповідної повістки.

“Таким чином це різні два так званих виконання військового обов’язку. Законодавством передбачено, що за окремі правопорушення повинні накладатися окремі штрафи”, — сказав Андрусяк.

Він пояснив, що, відповідно до закону про мобілізацію, громадяни повинні були оновити три основні категорії своїх військово-облікових даних. Це місце проживання, номер телефону та електронну адресу за наявності.

Представник Міноборони також пояснив, що, згідно з законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачена процедура автоматичного накладання штрафів.

“Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено накладання штрафів за виявлені адміністративні правопорушення протягом трьох місяців від моменту виявлення цього правопорушення до одного року з моменту його вчинення”, — сказав він.

Згідно з законом про мобілізацію, громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафами від 17 000 до 25 000 гривень.

Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років і певної категорії жінок, які визначені законом.

Читайте також наші новини у Facebook