Волинь Новини

Був поранений, але відмовився від евакуації, а незадовго – загинув: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

Рідні загиблого 54-річного Героя з Волині Валерія Петльовського просять підписати петицію про присвоєння звання Герой України (посмертно), – пише ВСН.

Читайте також: Шацьким добровольцям ТЦК масово вручає повістки

Про це на сайті електронних петицій пише донька Героя.

З перших днів повномасштабного вторгнення Валерій Петльовський, не вагаючись, поповнив лави захисників України.

Уже 26 лютого 2022 року він був зарахований до списків військової частини А3719 (63 окрема механізована бригада), де отримав позивний «Лісник». Разом з побратимами він нищив ворога у Баштанському та Миколаївському районах Миколаївської області. Брав участь у бойових діях на території м. Бахмута та у Краматорському районі Донецької області.

18 липня 2023 року, виконуючи бойове завдання поблизу села Діброва Сєвєродонецького району Луганської області, захисник з Волині отримав поранення. Був евакуйований з поля бою до госпіталя. Після лікування був відправлений на місце дислокації, а вже на наступний день приступив до виконання бойових задач на нульові позиції. 14 жовтня 2023 року воїн отримав статус УБД.

18 листопада 2023 року військовий був нагороджений грамотою від командира бригади «За сумлінне та зразкове виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави, високий професіоналізм, мужність і героїзм, проявлені в ході протистояння збройній агресії російської федерації». Також воїна нагороджено відзнакою Президента України «За оборону України».

За кілька днів до загибелі, будучи пораненим, Герой відмовився від евакуації, а сміливо продовжував бій, щоб утримати позиції. Проте, внаслідок штурмових дій переважаючих сил ворога 24 квітня 2024 року він загинув, виконуючи бойове завдання поблизу села Діброва Сєвєродонецького району Луганської області.

«Я пишаюся своїм Батьком-Героєм, Батьком з великої літери! За нас з Вами, за вільну Україну, за мир і спокій наших дітей він віддав найцінніше – своє Життя», – пише Оксана Боровицька, донька полеглого на війні Валерія Петльовського з Олицької громади.

Підтримати петицію можна за посиланням

Читайте також наші новини у Facebook