Демобілізований волинянин Олександр Дігалевич вирощує майже 10 тисяч кущів лохини. Ще частина земельної ділянки господар засадив малиною різних сортів, жимолостю та спаржею.
Читайте також: Голова ОВА Юрій Погуляйко пояснив, чому у волинян поганий мобільний зв’язок
Суспільному чоловік розповів: доглядати за усім допомагають дружина та четверо дітей. Зі слів фермера, повномасштабна війна завадила йому розширити господарство, бо з першого дня пішов добровольцем у ЗСУ.
“Я ніколи не служив до того, четверо дітей — говорить волинянин. — В ТЦК подивились сказали: будь на телефоні. Але ввечері подзвонили. Приїхав, і мене зачислили в роту охорони”, — сказав чоловік.
Зі слів чоловіка, через півтора року служби він демобілізувався і повернувся до родини, щоб відновити господарство.
“Ми, можна сказати, тільки живемо з землі. Ми працюємо тут всією родиною, вирощуємо те, що самі любимо: спаржа, жимолость, літня малина. Лохина займає найбільше площі на наших посадках”, — говорить господар.
Вирощувати лохину, каже фермер, почали вісім років тому. Зараз має 5 тисяч кущів, які вже плодоносять, решта — молоді кущі.
Лохина, каже Олександр Дігалевич, рослина, яка росте у кислому середовищі, тому волинські ґрунти цій ягоді підходять. Попри це роботи у ягіднику вистачає.
“Треба робити певний субстрат. В материнську землю просто посадити і воно не виходить. Треба зробити або яму або траншею і туди садити – і доглядати, поливати, слідкувати за кислотністю того ґрунту”, — додає фермер.
Господар каже: лохина дуже стійка до хвороб і шкідників, а також нормально переносить зиму. Однак спілі ягоди можуть склювати птахи, тому, при потребі, над кущами влаштовують сітчасте укриття.
Для вирощування ягід і спаржі родина використовує 10 гектарів землі. Частина площі належить батькам Олександра, решту — орендують. Цього року, каже фермер, очікує більше п’яти тонн врожаю лохини.
Довідково: волинські аграрні господарства найбільше садять смородини та полуниці, їх площі відповідно 385 та 348 гектарів. Також в області є 200 гектарів лохини та 128 гектарів малини та ожини. Загалом на Волині ягідні культури займають площу 1 274 гектари, розповів Суспільному головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Каленюк.
Читайте також наші новини у Facebook