Новини

Скільки коштуватиме пальне восени – відповідь експерта

Екстремальних сценаріїв” щодо коливань цін на пальне в Україні цієї осені не буде. Такий прогноз в ефірі телемарафону дав директор консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн.

Читайте також: Зеленський поспілкувався з новим прем’єр-міністром Великобританії: що обговорювали

За його словами, згідно з ухваленим нещодавно Верховною Радою податок на бензин зростає на 1,5 гривні, на дизельне пальне – на 2 гривні, на скраплений газ – близько 5 гривень за 1 літр. Втім, це не надто відіб’ється на ціні на АЗС.

“Скажу так, що по бензину-дизелю 1,5-2 гривні – це такі буденні коливання, які споживачі навіть не помічають. Наприклад, ціна у березні-травні цього року зросла на 5 гривень за літр, і я б не сказав, що був якийсь ажіотаж. Ціна зросла через те, що подорожчала нафта. Тому ніяких екстремальних сценаріїв не буде. Тобто те, що там пишуть і повідомляють про 75-80 гривень за літр – це абсолютні маніпуляції з метою просто зірвати цей проект уряду”, – зазначив аналітик.

Водночас він вважає, що вартість скрапленого газу істотно підвищиться, втім, це не вплине на його продажі.

“По скрапленому газу більший підйом, але все одно розрахунки показують, що він збереже свою привабливість, тобто він буде значно дешевше бензину і його використання буде і надалі дуже вигідним для автомобілістів”, – резюмував Куюн.

Читайте також наші новини у Facebook