Новини

Міноборони розвінчало поширені фейки про «Резерв+»

Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що частина українців боїться скористатися застосунком “Резерв+” для оновлення даних.

Читайте також: У бою з ворожим окупантом загинув волинський воїн

Причиною є фейки про додаток.

Топ-5 фейків про “Резерв+”:

1. Військово-обліковий документ у “Резерв+” ні на що не впливає
Заступниця міністра оборони наголошує, що це міф, оскільки “Резерв+” та ЦНАПи генерують однакові документи. З 18 червня вони прирівнюються до військового квитка та тимчасового посвідчення. З документом у “Резерв+” можна навіть перетинати кордон, що пару тижнів тому підтвердив речник ДПСУ Андрій Демченко.

2. Якщо оновити дані через “Резерв+”, то одразу отримаєш статус “У розшуку”
Статус “У розшуку” з’являється не через оновлення даних у застосунку. ЦНАП та ТЦК не дадуть іншого результату. Це відбувається, бо, наприклад, людині вручили повістку, а вона по ній не з’явилася. Терміни появи у ТЦК закінчилися, вона порушила закон і тому її оголосили у розшук. А завдяки застосунку ви можете дізнатися про потенційну проблему онлайн, а не під час затримання відповідними органами.

3. Дані можуть вкрасти через “Резерв+”
Черногоренко зазначає, що, по-перше, застосунок пройшов усі необхідні безпекові перевірки і має сертифікат комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). По-друге, “Резерв+” лише відображає інформацію з реєстру “Оберіг” і не зберігає її на власних серверах. Дані з ЦНАП та “Резерв+” потрапляють до єдиного місця – реєстру “Оберіг”, доступ до якого є лише в уповноважених органів.

4. Електронна повістка прийде у “Резерв+”
Черногоренко зазначає: “Такого не буде, оскільки закони України про військо й мобілізацію не знають, що таке електронна повістка чи будь-яке подібне електронне сповіщення. Тобто вона не прописана в офіційних документах. Тому її і не може бути у “Резерв+””.

5. “Резерв+” відстежує геолокацію
У будь-якому смартфоні можна перевірити, які застосунки мають доступ до геоданих або їх запитують. Черногоренко наголошує, що ви особисто можете перевірити, що у “Резерв+” немає жодної потреби у геолокації.

Нагадаємо, що з 18 травня у застосунку “Резерв+” оновили персональні дані й оформили військово-облікові документи понад два мільйони українців. Оновлення даних через застосунок займає лише кілька хвилин. Кількість людей, які оновлюють дані, “продовжує зростати щодня”.

Читайте також наші новини у Facebook