Любомльський районний суд стягнув понад 76 тисяч гривень на користь відділу освіти й культури Рівненської сільської ради. Тільки там не визначились із винуватцем, з якого ці кошти мали витребувати.
Читайте також: На Волині старший лейтенант запасу отримав рік ув’язнення за проігноровану повістку: деталі
Усе почалося з того, що Рівненська сільрада вирішила провести реорганізацію, через що один із працівників залишився без робочого місця, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
«Сесією було ухвалено рішення, щоб створити новий гуманітарний відділ, об’єднавши таким чином галузі освіти, туризму, молоді та спорту. Після проведення реорганізації одному працівнику ми не запропонували нового робочого місця, тому він звернувся в суд першої інстанції, де виграв справу», – розповів голова Рівненської сільської ради Юрій Фініковський.
За вимушений прогул робітнику компенсували кругленьку суму із сільського бюджету, хоча робочого місця йому так і не знайшлось.
Але на цьому все не закінчилося. Керівник Ковельської окружної прокуратури вирішив: оскільки бюджет сільради збіднів на 76 тисяч, то діру треба залатати. Він подав позовну заяву до суду з вимогою компенсувати таку суму із сільського голови. У самій заяві позивач вказав невірну адресу проживання та дату народження невідомої особи, за якою ідентифікувати людину не вдалося.
«За вказаною адресою я ніколи не проживав, і ніякого туди стосунку не маю», – акцентував сільський голова.
Ба більше, рішення винесли без присутності відповідача. На цьому етапі прокуратура оговталась, що допустила помилку. Була спроба перекласти відповідальність на суд, навіть подали заяву про виправлення описки в судовому рішенні. Але з невідомих причин у той же день заяву відкликали. І знов судове засідання пройшло без відповідача, який уже перетворився на «боржника».
Далі мало відбутися примусове стягнення коштів із людини, якої по суті не існує. Саме на цьому етапі голова Рівненської сільської ради дізнався про справу й подався до апеляції. Після позовної заяви помилку продублювали у виконавчому провадженні.
Суд апеляційної інстанції заборонив прокуратурі вносити виправлення до виконавчого листа, бо ж процес відбувся з порушенням закону. Здавалося, що прокуратура сама себе загнала в глухий кут, тому звернулася до Любомльського районного суду, щоб роз’яснили, як бути далі.
Крім того, прокуратура просила стягнути з відповідача судовий збір за засідання, про які він і гадки не мав, – понад 2,5 тисячі. У цьому їм відмовили. Роз’яснювати прокуратурі зміст виконавчого листа суд не став.