Новини

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію. Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

Читайте також: Стало відомо, коли у Луцьку прощатимуться з Героєм Ігорем Приступою

За відповідний законопроєкт проголосували 247 народних обранців.

Військову поліцію пропонується створити як військове формування з правоохоронними функціями, що матиме завданням забезпечення правопорядку і військової дисципліни. Цей законопроєкт зареєстрували народні депутати від монобільшості та групи “Довіра”.

Крім того, Геращенко назвала створення військової поліції “ще одним репресивним органом”.

“При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських”, – написала Геращенко.

Нагадаємо, голова правоохоронного комітету Верховної Ради Сергій Іонушас ініціював створення в Україні військової поліції. Відповідний законопроєкт №6569-д було зареєстровано в парламенті 31 травня.

“Метою законопроєкту є створення законодавчих підстав та правових засад діяльності Військової поліції як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до складу сектору безпеки і оборони, та який основним своїм завданням має забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту”, – йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також наші новини у Facebook