Волинь Новини

У Луцьку живе 10-річний феномен

10-річний лучанин Максим Оніщук посідає призові місця з плавання та має надзвичайну пам’ять – знає сотні дат історичних подій, дні народження всіх відомих спортсменів.

Читайте також: На Волині запровадили карантин: виявили африканську чуму свиней

Хлопчик від народження незрячий. Але це не заважає йому дивувати довколишніх своїми здібностями. Талановитий хлопець живе в суцільній темряві, але випромінює світло, йдеться в сюжеті ТСН.

Нещодавно Максим повернувся із змагань, де отримав три золоті нагороди.

Лучанин розповідає, що його мрія – здобути перемогу на Паралімпійських іграх.

Займатися плаванням Максим почав два роки тому, аби виправити поставу.

«Після місяця занять всі почали бачити, що у мене добре виходить. Тому я й продовжив ходити на плавання», – розповідає лучанин.

Поряд з Максимом завжди його команда: батьки та брат, які в нього вірять та завжди підтримують.

«Він дуже сильний хлопчик. Пишаюся ним. Знаю, якщо Максим чогось захоче, то він обов’язково цього досягне», – каже мама хлопчика.

Максим не бачить із народження. Попри побоювання батьки віддали хлопчика у звичайну школу. Кажуть, що ще в раньому віці Максима помітили, що він дуже самостійний та кмітливий.

«Ми багато йому читали. Можливо, тому в Максима так добре розвинулась пам’ять», – ділиться батько лучанина.

Хлопець швидко все запам’ятовує й тримає в голові всі важливі дати з хронології повномасштабного вторгнення. А ще безпомилково називає дні народження футболістів. І навіть може пригадати що було дня рік чи кілька тому.

Не нахваляться своїм учнем й учителі. З дитиною, яка нічого не бачить, їм довелося працювати вперше.

На літніх канікулах Максим готуватиметься до наступних змагань з плавання. Хлопчик сподівається, що спортсмени спілкуватимуться українською, а не так, як було на попередньому турнірі, для лучанина це принципово.

«Всі говорили російською мовою, а я цього дуже не люблю», – зазначає Максим.

На спеціальній друкарській машинці шрифтом Брайля вистукує побажання тим, ким захоплюється, пишається і завдячує життям на рідній землі.

«Низький уклін і тричі слава українським захисникам», – говорить хлопчик.

Читайте також наші новини у Facebook