Волинь Новини

Луцькі розробники запустили застосунок для мобільних телефонів СвітлоЄ

Команда луцьких розробників запустила застосунок для мобільних телефонів СвітлоЄ, в якому можна перевірити планові відключення електроенергії за своєю адресою.

Читайте також: Третій евакуаційний потяг з Донеччини: на Волинь прибули ще 13 родин

Як розповів Суспільному один із розробників Олег Кулакевич, з 16 травня застосунок завантажило понад три тисячі користувачів і він увійшов до ТОП-15 в Україні.

Для користувачів застосунок є безплатним, але поки його можуть завантажити лише користувачі операційних систем iOS, до кінця травня, говорить розробник, застосунок планують зробити доступним і для користувачів Android.

“Застосунок розробили за один місяць у жовтні-листопаді 2023 року, але коли він був готовий, то світло вимикати перестали і він не користувався попитом, а зараз знову став актуальний”, — каже Олег Кулакевич.

Зі слів лучанина, дані про вимкнення і ввімкнення світла у додатку вантажаться з офіційного джерела — графіків “Волиньобленерго”.

Що відомо про атаку РФ на українські енергооб’єкти у травні

Вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України із застосуванням ударних дронів типу “шахед” і ракет. Вибухи лунали у Харкові, на Полтавщині, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львівщині, Вінницькій та Київській області та столиці.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, РФ атакувала об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях.

У ДТЕК повідомили, що під російські удари потрапили три українські теплоелектростанції (ТЕС). Обладнання станцій було пошкоджене.

Відключення електрики, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня, вважає член наглядової ради НЕК “Укренерго”, радник прем’єр-міністра Юрій Бойко.

Читайте також наші новини у Facebook