На Волині триває соціальний проєкт “Віднова” для дружин загиблих і зниклих безвісти воїнів. З початку року понад 250 жінок взяли участь у програмі.
Читайте також: На Волині судили 16-річного мотоцикліста, який п’яним скоїв ДТП
Як розповів Суспільному керівник проєкту Руслан Теліпський, цього разу для 35 учасниць організували триденний реабілітаційний табір у селі Замлиння.
Керівник проєкту Руслан Теліпський говорить, що з дружинами загиблих воїнів працює велика команда волонтерів: влаштовують арттерапію, катають на конях, роблять макіяж, навчають психологічних методів самопідтримки, організовують костюмовані фотосесії, спортивні активності, прогулянки до лісу, мотиваційні лекції.
“Це дев’ята “Віднова” з початку січня. І я бачу результати, коли з’явилася можливість зробити щось для дружин, і ми зробили такий інтенсив, і я бачу що вони їдуть в такому ресурсі, що це допомагає їм далі, як мінімум місяць бути в цих спогадах, емоціях”, — розповідає Руслан Теліпський.
Оксана Пянтковська з Луцька вперше приїхала на проєкт. Чоловік загинув два роки тому. Жінка каже, що “виходити в люди” їй досі важко. Своє спілкування обмежує родиною та колегами.
“Кажуть, час проходить, він лікує. Він не лікує. Це боляче. Коли ти залишаєшся на одинці та ці думки накривають, ти хочеш залізти у свій будиночок, щоб тебе ніхто не чіпав. Але такі зустрічі тебе витягують”, — каже жінка.
Ганна Стасюк, яка приїхала з Рівненської області. Жінка була майже на всіх реабілітаційних заїздах проєкту “Віднова”.
“Дуже класно, що спілкування іде з такими самими, які мають такі ж життєві ситуації. Бо приходить такий час, коли немає з ким поговорити, відчуваєш якийсь осад, а сюди приїжджаєш відчуваєш підтримку і навіть дівчата, з якими бачився один день, стають близькими”, — говорить жінка.
Одна з волонтерок — Анастасія Казмірчук на проєкті втретє. Вона займається з дівчатами хореографією, тілесними практиками, ігровими вправами.
“Дуже цікаво працювати з дівчатами, тому що можна спостерігати як дівчата змінюються, вони знаходять тут сили, основу для майбутнього, яка допомагає їм рухатись далі”, — каже волонтерка.
Допомагають в реалізації проєкту “Віднова” — інтеграційний центр “Замлиння” з отцем Яном Бурасом, фінансову підтримку надає польське товариство меценатів, говорить Руслан Теліпський. Наступний заїзд в інтеграційний центр Замлиння планується 20 травня: триденний відпочинок влаштують для дружин загиблих з дітьми до семи років.
Читайте також наші новини у Facebook