Волинь Новини

У селищі на Волині жінка захворіла на кліщовий енцефаліт: повідомили, в яких регіонах є небезпека

На Волині лабораторно підтвердили випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ) у 30-річної мешканки Ковельського району (Ратнівська громада).

Читайте також:На Волині сталася ДТП: водій уник покарання за смерть пасажира, якого возив на санках

Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Захворювання спричинив укус кліща в лісо-степовій зоні поблизу селища Ратне. Перші симптоми захворювання (підвищення температури тіла, головний біль) у жінки з’явилися наприкінці квітня, наразі вона перебуває на стаціонарному лікуванні, передає Район. Медицина.

Вказаний населений  пункт, де, ймовірно, відбулося інфікування, є ензоотичним щодо кліщового вірусному енцефаліту з 2018 року. Останній випадок захворювання у Ратному був зареєстрований у листопаді 2020-го.

Природні умови Волині є сприятливими для формування природно-осередкових інфекцій, зокрема, тих, що передаються через укуси кліщів. Із 1995 року існує активно діючий природний осередок КВЕ в Ковельському районі (територія колишнього Ратнівського району), де реєструється до 90% всіх випадків хвороби в області.

Із початку 2000-х  поодинокі її випадки реєструють на території Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького районів. Загалом, в області є понад 40 ензоотичних територій щодо кліщового вірусного енцефаліту. За останні 10 років на Волині на нього занедужали 22 людини.

Кліщовий енцефаліт – це вірусна інфекція центральної нервової системи людини, що може призвести до тривалих неврологічних симптомів і навіть смерті. Захворювання передається при укусах іксодових кліщів. Іноді вірус потрапляє до організму людини при вживанні сирого молока або сиру від заражених кіз.

У більшості заражених вірусом кліщового енцефаліту інфекція протікає безсимптомно. Загалом, її прояви з’являються, переважно, на 7-14 день після укусу кліща. У хворих часто виникає інфекція головного мозку (енцефаліт) або м’яких оболонок головного/спинного мозку (менінгіт).

Читайте також наші новини у Facebook