Новини

Україна планує новий контрнаступ: у Байдена розкрили деталі

Україна планує розпочати новий контрнаступ у 2025 році після отримання військової допомоги США в розмірі 61 мільярда доларів. Таку заяву зробив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час виступу на фестивалі FT Weekend у Вашингтоні.

Читайте також: Конфлікт біля ТЦК на Закарпатті: люди зібралися біля воріт, військові стріляли у повітря

Як пише Financial Times, Салліван зазначив, що, попри схвалений американськими законодавцями пакет фінансування для допомоги Україні, він очікує “прогресу Росії в найближчий період”. За його словами, “миттєво перемкнути тумблер неможливо”.

Водночас радник Байдена з нацбезпеки додав, що завдяки новій допомозі від США українські військові матимуть змогу “втримати фронт” і протистояти російській агресії протягом 2024 року.

Говорячи про можливий сценарій війни наступного року, Салліван зазначив, що Україна має намір “просуватися вперед, щоб відвоювати територію, яку росіяни в них відібрали”.

Видання підкреслює, що подібна заява Джейка Саллівана щодо потенційного контрнаступу з боку України є найбільш чітким формулюванням Білого дому щодо того, як у Вашингтоні бачить розвиток війни в Україні, якщо на виборах у листопаді перемогу здобуде нинішній президент США Джо Байден.

Крім того, наголошується, що будь-який новий наступ українських військ у 2025 році залежатиме від збільшення фінансування Конгресу та схвалення Білого дому. Водночас один із кандидатів у президенти США – Дональд Трамп – раніше скептично висловлювався щодо підтримки України й обіцяв спробувати припинити конфлікт і працювати над його врегулюванням шляхом переговорів.

Читайте також наші новини у Facebook