Новини

У ЗСУ розповіли про складну ситуацію на півдні країни

Ситуація на півдні України залишається досить складною через постійні штурми російськими загарбниками позицій сил оборони.

Читайте також: Низький уклін: «на щиті» навіки повертається загиблий волинський Герой, просять гідно зустріти

 

Про це в етері телемарафону розповіла керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

Вона заявила, що ворог сконцентрований на завданні вибити українських військових з плацдармів на лівому березі Дніпра.

“Ворог продовжує штурмувати наші позиції, намагається вибити наші підрозділи з лівобережного плацдарму, тисне на напрямку Роботиного, продовжує свої натиски на Старомайорському напрямку, але при цьому не використовує бронетехніку”, – заявила Гуменюк.

Вона зазначила, що на Запорізькому сегменті фронту ворог застосовує авіацію, а на Херсонському напрямку, на лівобережному плацдармі, в основному акцент робить на застосуванні артилерії, мінометів і дрони.

Гуменюк розповіла, що ситуація за штурмами залишається сталою. Протягом останніх днів окупанти тиснуть у традиційний спосіб, оскільки тактика велико кількістю малих груп не виправдала себе.

Вона заявила, що ситуація на лівобережжі залишається без суттєвих змін з вересня 2023 року.

“Змін позицій фактично не відбувалось, тому що зіткнення відбуваються в такій місцевості, де неможливо зафіксувати однозначно. Тобто, ми маємо конкретні позиції, далі працюємо над розширенням плацдарму, але ворог продовжує тиснути, намагаючись вибити нас з тих позицій, тому що розуміє, що саме вони дозволяють нам далі розвідувати і вивчати потенціал нашого просування. Проте, в результаті цих штурмів ворог має втрати і зараз зосереджений на формуванні нових штурмових підрозділів. Тому відбувається ось такий “день бабака” у них фактично щодня: вихід на штурми, втрати, формування нових підрозділів — і знову по колу”, – зазначила речниця.

Крім того, Гуменюк заявила, що ворог не може досягнути поставлених цілей на Одещині через ефективну роботу сил ППО. Разом з тим росіяни продовжують вести розвідувальну роботу дронами, аби коригувати удари.

Читайте також наші новини у Facebook