Волинь Новини

Вперше за 20 років на Волині виявили бруцельоз

Ще у січні цього року в нього з’явилися болі в суглобах, підвищення температури тіла, головний біль, запаморочення. Із такими симптомами наприкінці лютого чоловік звернувся за медичною допомогою за місцем проживання.

Читайте також: Допомагали виїхати артисту опери: у Луцьку судять залізничника та митника

Через постійні болі в суглобах та м’язах у кінці березня він повторно звернувся до медиків. Лікар-інфекціоніст скерував чоловіка на додаткове обстеження, внаслідок чого в нього було виявлено збудник бруцельозу. Наразі хворий отримує відповідне лікування.

Чоловік має дачний будинок, де утримує котів, собак та кролів.

Фахівці обласного центру контролю і профілактики хвороб в ході епідрозслідування встановили, що хворий систематично купував на ринку в незнайомих людей м’ясо, молоко та молочні продукти. Вживав їх без термічної обробки.

Бруцельоз – це інфекційне зооантропонозне (спільне для людей і тварин) захворювання, спричинене мікроорганізмами роду Brucella.

Воно передається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів), а також їх інфікованих продуктів або тканин. Хвороба має здатність до хронічного рецидивного перебігу з переважним ураженням органів руху, нервової і сечостатевої систем організму. Від однієї людини до іншої бруцельоз не передається.

Інфікування відбувається, переважно, аліментарним (через уживання заражених продуктів) шляхом, рідше – контактним або аерогенним. В основному, при споживанні некип’яченого молока і сирих молочних продуктів, а також – сирого м’яса.

Симптоми бруцельозу – дуже різноманітні. Найчастіше, хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40°С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах, збільшенням лімфатичних вузлів, обмеженням рухливості суглобів.

Можливий також поступовий розвиток хвороби. Для нього характерна субфебрильна температура (37,1–38 °С), безсоння, зниження апетиту, головний біль і дратівливість. Болючість у суглобах не є різка.
Ці прояви то стихають, то повертаються упродовж 3–4 тижнів.

Поширені симптоми бруцельозу:

• порушення сну, головний біль;
• закреп;
• зниження (відсутність) апетиту;
• болі у м’язах та суглобах;
• загальна слабкість, депресія;
• озноб та лихоманка;
• підвищене потовиділення, сухість у роті;
• брадикардія.

Часто бруцельоз спричиняє алергічні захворювання – висипи, дерматити. Також потерпає опорно-рухова система (розвиваються артрити, синовіти, бурсити).
Ураження нервової системи проявляються невритами (наприклад, лицьового або слухового нерва), неврозами та ішіорадикулітами.
Внаслідок ураження сечостатевої системи у жінок відбувається розлад менструального циклу, може розвинутися ендометрит. Якщо жінка вагітна, може статися викидень. У чоловіків (із порушень у роботі сечостатевої системи) розвиваються епідидиміти і орхіти.
Лікують бруцельоз, переважно, у стаціонарі.

Заходи профілактики:

• не вживайте сире молоко та молокопродукти;
• споживайте їжу лише відомого походження;
• споживайте м’ясо тільки після термічної обробки;
• не купуйте молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.

Читайте також наші новини у Facebook