Катерина Крижановська — переселенка з Маріуполя. Разом із донькою Єлизаветою виїхала з міста у 2022 році. Майже 2 роки жінка з дитиною жили у небайдужих ковельчан, які прихистили їх у себе вдома.
Читайте також: У Горохівській громаді сформують мережу ліцеїв
Два тижні тому Катерина і Єлизавета в’їхали у нове житло. Тепер вони живуть у реконструйованій під багатоквартирний будинок адмінбудівлі. Суспільному жінка розповіла про життя до повномасштабного вторгнення і чоловіка-військовослужбовця, якого чекає з війни.
Довелося двічі тікати від війни
До 2014 року Катерина жила у Донецьку. Коли почалася війна — переїхала у Маріуполь. У 2016-му познайомилася там з Павлом, після одруження народила доньку.
“Ми виїхали за два дні до повномасштабної війни. Не хотіли, але чоловік якраз за місяць перевівся із морської піхоти в Азов і він залишився там, я не хотіла їхати до останнього, чоловік наполіг. Казав: потім повернешся, але вже не повернулися”, — говорить жінка.
![Родина Крижанівських у Маріуполі Родина Крижанівських у Маріуполі](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/cac26a5ae32928a0.jpg)
Коли Катерина із донькою поїхали — чоловік залишився на службі у Маріуполі. “3 березня у нього був День народження, останній раз він мені подзвонив, зловив зв’язок і останні слова я уже не чула. Далі зв’язку в Маріуполі не було”, — пригадує Катерина.
Про Павла дружина нічого не чула майже 2 місяці, чоловік вийшов на зв’язок із рідними, коли вдалося залишити місто. Чоловік пробув із рідними 21 день і знову повернувся на війну.
Життя у новому домі
Катерина каже, що дуже вдячна людям, які її прихистили в Ковелі на початку повномасштабної війни: “Ми 2 роки жили у дяді Саші. Дуже дякую за його поміч і небайдужість, бо було дуже вадко, не маючи чоловіка поряд, коли ти не знаєш чи живив він, чи ні”.
![Житло для переселенців у Ковелі — Катерина Крижанівська з Маріуполя Житло для переселенців у Ковелі — Катерина Крижанівська з Маріуполя](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/e64400ec55db02fe.jpg)
Перше, що зробила Катерина, коли зайшла із донькою у нове житло — зателефонувала Павлу. Спершу, пригадує жінка, він не повірив. По відеозв’язку дружина показала йому новий ремонт і меблі, які уже були в квартирі.
“Це дуже важливо мати свій кут, тепер є де чекати чоловіка з війни, — додає Катерина. — У травні він приїде у відпустку, уже не можемо дочекатися”.
Що відомо про нове житло для переселенців у Ковелі
Окрім родини Крижанівських в будинку також оселилися ще майже 70 переселенців. Дім розрахований на 24 квартири.
Як розповів Суспільному Ковельський міський голова Ігор Чайка, реконструкція житла здійснювалася в рамках проєкту “Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні”, який фінансує Європейський Союз та реалізує під управлінням НЕФКО. Загальна вартість робіт — 1,86 мільйона євро.
![Переселенці біля будинку в Ковелі, де отримали нове житло Переселенці біля будинку в Ковелі, де отримали нове житло](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/3fbde5a4c85ea94b.jpg)
“Це житло лишається у власності громади, а люди, які тут проживають, отримують тимчасові договори на проживання і сплачуватимуть лише за комунальні послуги”, — додав Ігор Чайка.
За даними Ковельської міськради, серед тих, хто отримав житло — дванадцять учасників бойових дій.
Читайте також наші новини у Facebook