Волинь Новини

На Рожищенську міську раду подали до суду: подробиці

Луцька окружна прокуратура звернулась до Волинського окружного адміністративного суду із позовом в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України й департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації.

Читайте також: Найкоротша тривога у лютому на Рівненщині тривала всього 19 хвилин

Прокурори хочуть визнати протиправною бездіяльність Рожищенської міської ради та зобов’язати орган місцевого самоврядування розробити історико-архітектурний опорний план міста. Про це 26 лютого повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що попри те, що Рожище включене до Списку історичних населених місць по Волинській області, а Міністерство культури та інформаційної політики зверталося до міської ради щодо необхідності виконання вимог чинного законодавства та розроблення історико-архітектурного опорного плану, такий план досі не розроблений.

«Відсутність опорного плану створює загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території, руйнування пам’яток історії та культури, а також знищення історичної спадщини громади», – йдеться у повідомленні.

У суді прокурори наполягатимуть на зобов’язанні органу місцевого самоврядування розробити історико-архітектурний опорний план міста.

Читайте також наші новини у Facebook