Волинь Новини

На Волині за 5 мільйонів гривень продали дозвіл на видобуток піску фірмі ексдепутата

Державна служба геології та надр України у січні провела аукціон з продажу спеціального дозволу на видобуток піску з ділянки Довкілля у Камінь-Каширському районі. За результатами торгів дозвіл за 5 мільйонів гривень придбало підприємство «Запруддя Агро». Фірмою співволодіє колишній депутат Ковельської міськради Юрій Оксенюк, – пише Сила правди.

Читайте також: У Луцьку приміщення колишнього нічного клубу Оpera здають в оренду (Фото)

Договір з ТОВ «Запруддя Агро» уклали 30 січня 2024 року.

Аукціон з продажу дозволу оголосили на початку 2024 року. Зокрема на торги виставили право користування ділянкою площею 30,8 га, розташованою на північно-західній околиці с. Запруддя Камінь-Каширського району Волинської області. Дозвіл передбачав можливість видобутку піску впродовж 20 років.

Початкова ціна лоту становила 825,4 тисячі гривень. Гарантійний внесок для участі в аукціоні встановили у розмірі 2 мільйонів гривень, кроком аукціону визначили 10 тисяч гривень.

На торги прийшло чотири підприємства – це сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю імені Лесі Українки з первинною пропозицією 835,4 тисячі гривень, ТОВ «Довкілля Сошичне» – 845,4 тисячі гривень, приватна фірма «Техніка» – 1,5 мільйона гривень та ТОВ «Запруддя Агро» – 2,73 мільйона гривень. Окрім того, участь у торгах брали підприємці: Богдана Шаблюк з первинною пропозицією 2 мільйони гривень та Іван Сухацький з пропозицією 907,9 тисячі гривень.

Найвищі пропозиції впродовж аукціону зробити ТОВ «Довкілля Сошичне», приватна фірма «Техніка» та ТОВ «Запруддя Агро» – 4,5 мільйона гривень, 5 мільйонів гривень та 5 мільйонів і 1 гривня відповідно.

Зокрема, фірми «Техніка» та «Запруддя Агро» останніми зробили кроки у фінальному 3 раунді аукціону. В той час як ПФ «Техніка» запропонувала за дозвіл 5 мільйонів гривень, остаточну пропозицію внесло ТОВ «Запруддя Агро» – 5 мільйонів і 1 гривню.

Переможцем за результатами торгів визнали ТОВ «Запруддя Агро», з яким 30 січня 2024 року уклали договір. Підприємство створене у серпні 2023 року, зареєстроване у селі Запруддя Камінь-Каширського району. За даними аналітичної системи YouControl, його власниками є Руслан Демчук та Юрій Оксенюк. Основний вид діяльності фірми — «добування піску, гравію, глин і каоліну».

Юрій Оксенюк був депутатом Ковельської міської ради двох скликань – з 2010 по 2020 рік від «Батьківщини». У 2020 році він також балотувався до Ковельської міської ради, однак не пройшов.

Юрій Оксенюк також є співвласником низки зареєстрованих у Ковелі підприємств: ТОВ «ТРК «Брістол», ТОВ «Гідровест», ТОВ «Волинь Склопласт», ТОВ «Волиньбудтех», а ще зареєстрованого у Закарпатській області ТОВ «Берегівські термали».

ТОВ «Довкілля Сошичне», яке склало конкуренцію на торгах з пропозицією 4,5 мільйона гривень, належить Денису Бродовському. Він також є засновником «Благодійного фонду «Довкілля Волині». Благодійний фонд створений у 2020 році, тоді як підприємство «Довкілля Сошичне» – у 2021. При цьому внесок до статутного фонду комерційної фірми склав лише 500 гривень

Вказане підприємство раніше не брало участі в торгах. Про його засновника Дениса Бродовського відомо, що він зареєстрований у селі Грудки Камінь-Каширського району та що у 2022 році чоловік став приватним підприємцем з основним видом діяльності  – «інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах».

Другий найбільший конкурент на аукціоні – приватна фірма «Техніка» – належить Роману Патлашинському. Він з 2015 року є депутатом Рожищенської міської ради від «Європейської солідарності». В родовищі Підкасинь (Маневиччина) фірма видобуває пісок з 2012 року. Роман Патлашинський також є керівником зареєстрованого у Луцьку ТОВ «Надра», яким володів його тесть Віктор Чорнуха. Ця фірма має спецдозвіл, зокрема з 2012 по 2032 рік, на видобуток піску у родовищі Сокільське-2.

Читайте також наші новини у Facebook