Сьогодні виповнюється 153-тя річниця від дня народження Лесі Українки – поетеси, драматурга, класика української літератури. З цієї нагоди громадськість міста вшанувала її пам’ять, поклавши квіти до пам’ятника поетесі на Театральному майдані.
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/b/mv/5wkaig-undefinedxundefined-undefinedxundefined-ikejvb7t75dxffqocji6w3zaj3meumvb.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/r/i2/io5dmv-undefinedxundefined-undefinedxundefined-47cycb6lc5vilc2r3wnrnmge6sr3ci2r.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/3/ji/n6opcr-undefinedxundefined-undefinedxundefined-jgcfgacvrdma6ew2neqpmshrshkiiji3.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/e/hg/ayzgel-undefinedxundefined-undefinedxundefined-hg7igdipkz5qtocjlv253a4wtdpeahge.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/k/cd/x6frl7-undefinedxundefined-undefinedxundefined-qiw6njxac2mwis4xqddqshmrcwmn5cdk.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/k/fu/vkof35-undefinedxundefined-undefinedxundefined-lqi3i2evjtkrwfm6aej7a3dqmxv2qfuk.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/l/am/mtqlon-undefinedxundefined-undefinedxundefined-qncnph52sdsordyqgyum36bayq5xuaml.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/i/qu/w3i5bp-undefinedxundefined-undefinedxundefined-tarihsgtysxfcrgcr64q72tboycuhqui.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/n/iu/arougj-undefinedxundefined-undefinedxundefined-icd36hpraru2xm6pxnfqb27ee7lvviun.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/2/nn/vx3wof-undefinedxundefined-undefinedxundefined-2aq6vaqtldsom37qgg2oumhvzmxxinn2.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/x/n4/vtlikm-undefinedxundefined-undefinedxundefined-jjw2xu2ghqbz55jru4tr67mtfu6m2n4x.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/p/4n/f2uo22-undefinedxundefined-undefinedxundefined-xtjeryg372wvgxuohyi6c7udcjgpq4np.jpg)
Після церемонії, в якій взяла участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк на центральній площі міста прозвучали уривки з творів Лесі Українки.
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/l/zr/x5gpgb-undefinedxundefined-undefinedxundefined-62tdupibklwote3jwobq4qhqctl2azrl.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/y/l2/oezlj6-undefinedxundefined-undefinedxundefined-2yi7r534cudawzjavxrtg3o3yeteol2y.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/t/xs/thgz7i-undefinedxundefined-undefinedxundefined-uqadl47h4xbbsv6vsyugdzubfideqxst.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/p/ne/u4zb7h-undefinedxundefined-undefinedxundefined-usmgofxsnqwnftqg3gsezdtftg7frnep.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/l/2u/hpdw4w-undefinedxundefined-undefinedxundefined-cx6kxxirchqkmekf4tdtleuvmmuqj2ul.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/3/mr/n527p2-undefinedxundefined-undefinedxundefined-fgpub2fsevvmufkrzmpc6cjoj6e5nmr3.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/4/iq/lcreqo-undefinedxundefined-undefinedxundefined-co66gabrbijvkz65d4wkyakcoa3qtiq4.jpg)
![](https://www.lutskrada.gov.ua/static/content/thumbs/800x/r/p5/yz5w3n-undefinedxundefined-undefinedxundefined-5t46l3x4lj6gmjtx4tw3emydsxrtnp5r.jpg)
У біографії Лариси Косач – таким є справжнє ім’я Лесі Українки – Луцьк посідає чільне місце, оскільки саме тут розпочалося її свідоме творче життя. Майбутня письменниця народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському, а вже у 1879-му переїхала з родиною до Луцька, де мешкала впродовж трьох років – з 1879-го по 1882-й. Саме в нашому місті 9-літньою дівчинкою Леся написала свій перший вірш “Надія” під впливом звістки про арешт і заслання до Сибіру рідної тітки Олени Косач.
1882 році сім’я Косачів переїхала з Луцька в село Колодяжне Ковельського району, в якому залишилася на постійне проживання. Леся Українка з часом стала талановитою і глибокою поетесою, драматургом, однією з найвизначніших постатей української літератури. У першу річницю російського вторгнення, коли весь світ говорить про незламність українців, її творчість особливо співзвучна з настроями нашого народу.