Волинь Новини

На Волині після приєднання парафії до ПЦУ, прихильники МП винесли з храму усі речі (Відео)

У селі Поповичі Голобської громади Ковельського району після приєднання громади Святого Єфстафія Плакиди до Православної Церкви України, прихильники московського патріархату винесли з храму всі речі, – пише ВСН.  

Читайте також: Вийшла з будинку свого знайомого та зникла: на Волині розшукують жінку (Фото)

Про це написав священник ПЦУ Андрій Сех.

Декілька днів тому, на початку лютого, у храмі вперше молилися українською. За словами священника, коли громада вперше зайшли у храм – побачили, що прихильники московського патріархату винесли усі речі, які можна було винести. Залишили лише проскури, які поцвіли і розп’яття Христа, яке не помістилося в двері і його залишили…

«Коли громада увійшла у храм у суботу, 3 лютого до храму у супроводі влади старостинського округу, поліції, ми вжахнулися – що можна було винести з храму, винесли усе. Всі ікони, які можна було зняти, всі підсвічники, хрести, Євангеліє, євхаристійний набір, чаша, дискос, кадило, семисвічник, обігрівачі, аналоги, тетрапод, навіть стільці та столики. Від опускної ікони почаївської Божої матері залишилися лише два троси. Деякі ікони просто не могли відірвати – понадривали і залишили. Голгофа, тобто розпяття Христа, не помістилася в двері і її залишили. Познімали навіть лампочки з панікадила. Зняли з дзвіниці дзвони, лавки з-під храму, а ось що залишили в храмі, то це новорічну ялинку. Коли Ніфонт Омельчук поширює відео людей з Попович з храму, де вони розповідають йому на айфон, як вони люблять цей храм, що це їх мати, то в мене до них запитання – чому ж ви, діти, роздягнули і обдерли свою маму? Зняли з неї останню сорочку. Де ваша любов? Коли я чую від них і Ніфонта Омельчука слова про злодійство, я відповідаю – ось, де злодійство, ось, де злочин. Коли все виносили з храму, на святому видному місці позацвітали святі просфори… Як це назвати? Чи це не святотатство?», – пише священник.

Також Андрій Сех подякував усім, хто долучається до відновлення храму

«Найголовніше, що ви не змогли вкрасти з душ людей, які прийшли на першу службу українською мовою в українському храмі – це любов до Батьківщини, а не «Отєчєства», до всього українського, а не «русского міру». Все, що ви вкрали – в скорому часі надбається знову, але що скаже ваше сумління?», – додав Андрій Сех.

Читайте також наші новини у Facebook