Волинь Новини

У волинських лісах побільшало вовків та лисиць

На Волині збільшилася популяція хижаків. Лисиці та вовки заполонили ліси. Особливо багато розвелося хижих тварин у прикордонних зонах. Це пов’язано із забороною полювання під час війни.

Читайте також: Тероборона Волині шукає фахівців з ремонту автомобілів

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Мешканці села Липини публікують у соціальних мережах відео з лисицями. Тварини в селі почуваються немов удома. Проте ці милі істоти можуть нести небезпеку, адже є розповсюдниками сказу. До речі, коли лисиця йде в людні місця – це є перший дзвіночок того, що тварина може бути хвора.

«Лисиця йде в населені пункти із двох причин. Перше – шукає їжу. Другий випадок – коли є клінічні ознаки захворювання на сказ. Тоді поведінка лисиці стає не властивою для неї. Вона стає агресивною, втрачає боязливість, заходить у населені пункти, контактуючи з домашніми тваринами й передаючи їм збудник хвороби», – розповів головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Сергій Войтюк.

Як зазначають у Держпродспоживслужбі, останнім часом у Волинській області збільшилася кількість не лише лисиць, але й вовків. Особливо розрослася популяція саме сіроманців. Це стосується прикордонних заліснених територій. Дуже багато вовків на кордоні з Білоруссю. Однією з причин збільшення є заборона їх відстрілу в Польщі. Відтак вовчі сім’ї мігрують, таким чином опиняючись у волинських лісах.

«Раніше на Волині вовків була або мала кількість, або взагалі не було. Зараз фіксують випадки, що в поліських зонах знову з’явилися вовки. Популяція хижих тварин збільшується через те, що вже два роки не проводять сезон полювання», – додав Сергій Войтюк.

Збільшення популяції може стати причиною збільшення випадків захворювання на сказ серед диких тварин, і в результаті цього поширитися серед свійських.

«У цьому році вже зареєстровано п’ять випадків сказу у Володимирському та Луцькому районах. Три випадки захворювання в собак і два в котів. Лисиць цьогоріч ще не фіксували. Хоча у 2023 році сказ у лисиць реєстрували 14 разів із 47 усіх зареєстрованих випадків», – зазначив спеціаліст.

Оскільки зараз не можна розкидати вакцину з повітря, то вакцину проти сказу спеціалісти розкидають вручну. Правда, це важче зробити на тих територіях, де стоять військові.

Читайте також наші новини у Facebook