Волинь Новини

Як вберегти дитину від інфікування в навчальному колективі?

Для батьків, а також керівників закладів освіти, де навчаються діти та підлітки, пріоритетом є створення та підтримка безпечного освітнього середовища.

Читайте також: Трагічна ніч на Волині: «на щиті» привезли тіла полеглих Героїв (Відео)

Профілактика ГРВІ, а також недопущення захворювання на вакцинокеровані інфекції в дитячому садку чи школі є ключовими завданнями як для персоналу закладів освіти, так і для батьків, котрі дбають про здоров’я своїх дітей.

У навчальних колективах існує високий ризик поширення збудників інфекційних хвороб. Оскільки імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації, вона створює умови для безпечного освітнього процесу. Тому рекомендуємо переглянути вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення, якщо ваша дитина з певних причин не вакцинувалася відповідно до Національного календаря щеплень.

Яких рекомендацій слід дотримуватися батькам?

  • навчати дітей дотримуватися правил особистої гігієни;
  • вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень;
  • уникати переохолодження;
  • утримувати в чистоті приміщення, де перебувають діти, проводити провітрювання кімнат;
  • у разі появи симптомів захворювання звертатися до сімейного лікаря;
  • не відпускати до навчального закладу дитину з клінічними проявами інфекційних захворювань (підвищена температура, кашель, ознаки харчової токсикоінфекції тощо).

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом. У разі зниження популяційного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких здійснюють вакцинацію, зростає. Тому, якщо ви не маєте точних даних щодо вакцинального статусу дитини, радимо звернутися до сімейного лікаря для отримання детальної інформації про проведені та заплановані щеплення.

Читайте також наші новини у Facebook