Новини

Мобілізація в Україні: які “сюрпризи” чекають на 18-річних українців

За словами експерта, влада не дає достатньо чітких коментарів щодо деяких нововведень.

Оновлений законопроєкт про мобілізацію передбачатиме низку нововведень, зокрема впровадження базової військової підготовки та її впливу на граничний мобілізаційний вік. Після проходження запланованої до введення базової військової служби (БВС) потенційним мобілізаційним ресурсом також можуть стати чоловіки віком 18–25 років.

Юрист LCF Law Group, молодший лейтенант запасу, інструктор із Tactical combat casualty care Володимир Романчук у коментарі ZN.UA розповів, які проблеми можуть виникнути після цих нововведень.

У разі ухвалення законопроєкту потреба Збройних сил у навчальних спроможностях збільшується в геометричній прогресії.

“Де взяти інструкторів, амуніцію, зброю, боєприпаси, полігони та навчальні центри для підготовки сотень тисяч рекрутів під час проходження БВС? Наразі для величезних Сил оборони у понад мільйон осіб і без базової підготовки рекрутів таких можливостей не завжди вистачає. Також постає питання: чи є гарантії, що БВС не віднайде негативних аспектів строкової служби — формальної військової підготовки, годин стройової, дідівщини, “фарбування трави” тощо? Сподіваємося, Міноборони має якийсь план, стратегію чи алгоритм утілення БВС у життя й до 2025 року це буде реалізовано”, — зазначив він.

Юрист також наголосив, що важливим моментом є реакція суспільства та відсутність комунікації з боку влади. Можновладці не дають достатньо публічних і помітних коментарів щодо створення нової й унікальної для нашої країни системи передармійської підготовки.

Читайте також наші новини у Facebook