Волинь Новини

Волинського прикордонника виправдали в суді: деталі

Правоохоронці встановили, що прикордонник нібито вимагав гроші зі свого знайомого за сприяння у ввезенні автомобілів з-за кордону. До незаконної схеми залучив двох пособників. Попри зібрану доказову базу, суд виправдав обвинуваченого. Зараз вирок оскаржують двома апеляційними скаргами.

Читайте також: Українці оплатили 10 тисяч FPV-дронів для російської армії, — аналітики

 

Про це йдеться у сюжеті ТРК Аверс, передає ІА «Волинські новини».

У 2021 році в хабарництві запідозрили керівника прикордонного оперативно-розшукового відділу ДПСУ Дмитра Ліскова. Його знайомий, який попередньо поцікавився в прикордонника, як можна ввезти через пункт пропуску «Доманове» автомобіль на іноземній реєстрації, написав заяву про вимагання хабара. Згодом чоловік спілкувався з Дмитром Лісковим під наглядом правоохоронців. Прикордонник скерував знайомого до чоловіка, який надавав платні консультації, та свого помічника.

Слідчі потрактували все так: «Наприкінці лютого 2021 року з метою реалізації свого злочинного плану та прикриття своєї злочинної діяльності, не бажаючи бути викритим, залучив до його виконання в якості пособників ОСОБА_8 та ОСОБА_9».

Двоє чоловіків надалі спілкувалися зі знайомим прикордонника безпосередньо. Знайшли навіть двох іноземців, які допомогли ввезти в Україну автомобіль і оформили його вмитному режимі тимчасового ввезення на рік.

Правоохоронці оцінили все як частину злочинної схеми: «О 02 годині 46 хвилин громадянин Індії, перебуваючи на нейтральній ділянці українсько-білоруського кордону, безперешкодно здійснив в’їзд на територію України через пункт пропуску «Доманове». Без здійснення належних заходів контролю було оформлено вказаний автомобіль у митному режимі «тимчасове ввезення» строком на один рік».

Озвучена ціна за цю роботу – 600 доларів. Згодом у квітні таким чином завезли ще одне авто, а пізніше – ще чотири. Слідчі порахували, що волиняни заробили на цьому понад чотири тисячі доларів неправомірної вигоди. Обвинувачені свою вину заперечували. Мовляв, митне оформлення в режимі тимчасового ввезення не лише законне, але й затратне. Це оформлення доручень, автомобілів, пошук іноземців, які зголосилися би ввезти машини, тощо.

Законність ввезення євроблях на рік підтвердив свідок із митниці. Найцікавіше, що свідок-заявник запевнив, що безпосередньо прикордоннику жодних грошей не давав. Суд також дійшов висновку, що прикордонник не міг перешкоджати в митному оформленні автомобілів, бо не мав до того відношення в силу свого службового становища.

Усіх трьох чоловіків виправдали.

Нині прокурори подали апеляційні скарги – дві одночасно.

 

 

«У нас дві апеляційні скарги з різними процесуальними вимогами. Генеральна прокуратура ставить вимогу про призначення нового судового розгляду в суді першої інстанції, посилаючись на істотні порушення вимог Кримінального процесуального кодексу. Прокурор Волинської обласної прокуратури ставить вимогу про скасування вироку і постановку нового – про визнання винуватими», – інформував суддя Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук.

 

 

За словами прокурора Олександра Безушка, врешті прокурори дійшли до того, що будуть просити ухвалити новий вирок у справі.

«Звісно, є неузгодженість, однак між мною і старшим групи прокурорів узгоджено, які вимоги просити в апеляційній скарзі. Ми будемо просити ухвалити новий вирок», – сказав Олександр Безушко.

Виявилося, що скарга про перегляд справи нескасована. Запитати про це в представника генпрокуратури не вдалося, оскільки він не з’явився на засіданні. Тому судове засідання відклали до березня.

Читайте також наші новини у Facebook