9 січня за старим юліанським календарем відзначають Хрещення Господнє і освячують воду. У цей день до Свято-Покровського храму УПЦ Московського патріархату прийшли сотні людей.
Читайте також: Тало-дощовий паводок: у двох районах Волині збільшилася площа підтоплень
Не всі віряни хотіли розмовляти зі знімальною групою, та все ж з деякими журналісти поспілкувалися та розпитали, як люди використовують освячену воду вдома, – йдеться у сюжеті 12 каналу.
«Для мене особисто це є важливим, це поєднання з Богом. Це є загартовування і тілесне, і фізичне здоров’я», – каже вірянка Ольга.
Запитали у вірян, що вони думають про різницю у календарях. Адже більшість українців, зокрема, парафіяни Православної Церкви України, що перейшли на новоюліанський календар, освятили воду ще 6 січня.
«Головне мати Бога у серці, в душі. Немає значення, коли освячена вода», – каже прихожанка Ольга.
Щодо переходу на новий календар думки різні – хтось категорично проти, а хтось допускає це у майбутньому.
«Важко. Ми привикли до цього календаря. Але з часом, можливо, все буде», – зазначила прихожанка Олена.
«Це рішення розділило Україну ще більше, ніж розділили всі інші. Це дуже недобре», – така думка у прихожанки Олени.
«З часом можливо, але ще не прийшов той час. Бог бачить все, він розпоряджається, як має бути», – каже вірянка Лариса.
Також люди кажуть, що такі важливі рішення мають приймати не вони, а вище церковне керівництво. А ще плутають поняття «віра» і приналежність до певної конфесії.
«В нас є владика. Як наші діди і баби, так і ми будемо робити. Мені лічно не треба іншої церкви. Моя мама ходила у цю церкву і я не хочу міняти ніякої віри», – каже вірянка Наталія.
Загалом же віряни пояснюють, що у таких питаннях керуються сімейними традиціями.
«Привикли, моя баба, мій дід, мої батьки теж там були. Цієї віри не зраджую. В кожного своя думка. Я рахую, релігія – це для душі», – каже вірянка Надія.